Стефанішина: І міжурядову конференцію, і переговорну рамку щодо вступу України в ЄС затвердять у червні

Із червня Україна та ЄС розпочнуть процес планування адаптації українського законодавства до європейського, зазначила Стефанішина
Фото: EPA

У ЄС затвердять переговорну рамку щодо вступу України в Євросоюз у червні. Про це 22 березня під час 16-го Київського безпекового форуму повідомила віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Захід транслювали в YouTube форуму.

“Ми не бачили перепон, щоб уже в березні затвердити переговорну рамку. Це дало б юридичні підстави рухатися більш оперативно далі. Але стартують європейські вибори, і ми маємо джентльменську домовленість серед більшості країн ЄС, що і міжурядова конференція, і сама переговорна рамка будуть затверджені в червні”, – розповіла Стефанішина.

Вона зазначила, що 21 березня на засіданні Євроради надали відповідні інструкції міністрам у європейських справах для того, щоб встигнути розпочати переговори в червні.

“Я досить спокійно почуваюся. Президент не поділяє мого спокою, тому в такому емоційному балансі я впевнена, що матимемо рішення на червень”, – наголосила Стефанішина.

За словами Стефанішиної, із червня Україна і ЄС розпочнуть процес планування адаптації українського законодавства до європейського.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів ЄС 21 березня заявив, що схвалення переговорної рамки може дати правильний сигнал для всієї Європи після виборів до Європарламенту в червні.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

Переговори про членство України в Євросоюзі мають розпочати в березні 2024 року, повідомляли у представництві України при ЄС.

В уряді України заявили 25 січня, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Єврокомісія повідомила 12 березня, що подала Європейській раді пропозиції до проєктів переговорних рамок щодо вступу України в ЄС. Після того, як Рада ЄС ухвалить рамки переговорів, країна, яка головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ розпочнуть офіційно. На цьому етапі оприлюднять рамки переговорів.

Зеленський говорив 19 березня, що важливо, щоб реальні переговори щодо членства України в ЄС “почалися в червні, без затримок”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *