ЗМІ пишуть, що США вперше не стали співавторами проєкту резолюції Генасамблеї ООН щодо підтримки Києва
Фото: EPA
Сполучені Штати ще не ухвалили рішення щодо підтримки чи непідтримки підготовленої до третьої річниці початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну проєкту резолюції Генасамблеї ООН про підтримку України. Про це 20 лютого заявив “Голосу Америки” політичний координатор постійної місії США в ООН Джон Келлі.
Раніше того самого дня Reuters та “Інтерфакс-Україна” повідомили з посиланням на власні джерела, що США вперше від початку повномасштабної війни не стали співавторами проєкту резолюції Генасамблеї ООН щодо підтримки Києва.
Журналістка “Голосу Америки” запитала Келлі, чи стануть США співавторами резолюції.
“Ми не ухвалили рішення щодо цього. Вашингтон ще вирішує. Тому, сподіваюся, ми незабаром ухвалимо рішення”, – відповів він.
В американського дипломата уточнили, чи голосуватимуть США за цю резолюцію.
“Нам потрібно буде подивитися, які інструкції ми отримаємо з Вашингтона. Тому, сподіваюся, вони скоро прийдуть”, – заявив Келлі.
Дипломатичне джерело повідомило Reuters, що співавторами резолюції є понад 50 країн, але відмовилося назвати їх. Інше джерело сказало агентству, що “зараз ситуація така, що вони [США] не підпишуть її”. Воно додало, що тривають спроби дістати підтримку від інших країн, зокрема Глобального Півдня.
Контекст
Напруженість у відносинах Києва й Вашингтона виникла на тлі мирних ініціатив американського президента Дональда Трампа щодо припинення повномасштабної війни країни-агресора РФ проти України.
18 лютого в Саудівській Аравії відбулася зустріч між делегаціями США й РФ, які домовилися створити групи для того, щоб “швидше” розпочати роботу над закінченням війни країни-агресора Росії проти України. Перед цим ЗМІ повідомляли, що США планують спочатку провести окремі переговори з Росією й Україною і лише потім – спільні. ЗМІ також писали, що спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман хотів присутності президента України Володимира Зеленського на переговорах, але США і РФ були проти.
Трамп, коментуючи підсумки переговорів в Ер-Ріяді, сказав, що рейтинг популярності Зеленського зараз нібито становить 4% і що Україні потрібні вибори. Водночас результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у період із 4-го до 9 лютого 2025 року, свідчать про те, що 57% громадян країни довіряють Зеленському.
Президент України 19 лютого заявив, що бачив заяви Трампа про нібито падіння його рейтингу. “У нас є докази, що ці цифри обговорюються між Америкою й Росією. На жаль, Трамп живе в цьому дезінформаційному просторі”, – зазначив Зеленський. Президент додав, що якщо хтось хоче його “поміняти прямо зараз”, то “прямо зараз ніяк не вийде”. Зеленський також заявив, що США допомагають Росії й нелегітимному російському президенту Володимирові Путіну вийти з міжнародної ізоляції.
Того самого дня Трамп назвав Зеленського “диктатором без виборів”, а віцепрезидент США Джей Ді Венс застеріг Зеленського від публічних нападок на Трампа, заявивши, що це призведе лише до зворотного результату. Радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волц заявив, що відносини Трампа й Зеленського явно рухаються в неправильному напрямку.
20 лютого ЗМІ повідомили, що США висловилися проти того, щоб РФ назвали агресором у комюніке G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Джерело: gordonua.com