Агентство пише, що джерела схарактеризували переговори як неофіційний канал комунікації
Фото: depositphotos.com
Представники США і РФ вели непублічні зустрічі у Швейцарії, під час яких обговорювали питання, пов’язані з війною в Україні. Переговори відбувалися через неофіційні канали комунікації. Про це 20 лютого написало Reuters із посиланням на джерела.
Агентство пише, що джерела схарактеризували переговори як неофіційний канал комунікації, який діяв у перехідний період після перемоги президента США Дональда Трампа на президентських виборах 5 листопада минулого року.
Reuters зазначає, що хоч учасники переговорів мають досвід роботи в дипломатичній сфері та службі безпеки, проте вони не обіймають державних посад. Невідомо, чи спрямували їх офіційно уряди їхніх країн, повідомило два джерела агентству. Співрозмовники ЗМІ не розкрили імен учасників зустрічей.
За словами одного із джерел західного видання, щонайменше деякі радники Трампа були поінформовані про ці переговори.
Два джерела повідомили, що минулого тижня в Женеві під час Мюнхенської конференції з безпеки відбулася принаймні одна зустріч. За інформацією одного із джерел Reuters, переговори у Швейцарії мали характер дискусій другого треку (дипломатичний термін означає неофіційний діалог, основною метою якого є покращення комунікації та обмін ідеями, а не розробка конкретних пропозицій. – “ГОРДОН”).
Контекст
Росія розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. Навесні того самого року українська армія деокупувала північ країни, восени – частину Харківської й Херсонської областей, зокрема Херсон.
Під російською окупацією залишаються частини Херсонської, Запорізької, Харківської областей, а також Донецької, Луганської областей і Крим (із 2014 року).
Про потребу поступок у переговорах про закінчення війни РФ проти України неодноразово говорили в адміністрації Трампа. Зокрема, держсекретар США Марко Рубіо в січні 2025 року назвав “нереалістичним” план України відкинути армію країни-агресора на рубежі до початку повномасштабної війни. Про поступки, на які мають піти “усі сторони”, говорив і спецпредставник Трампа з питань України й Росії Кіт Келлог.
18 лютого президент України Володимир Зеленський укотре наголосив, що не визнає окуповані українські території частиною Росії.
Джерело: gordonua.com