Ситуація на кордоні з Польщею давно вийшла за межі і економіки, і моралі – Зеленський

Зеленський прокоментував ситуацію на польському кордоні
Фото: EPA

Україні необхідно знайти рішення і щодо ситуації на польському кордоні. Про це сказав президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні, яке опублікували на його сторінці у Facebook.

Він заявив, що ця ситуація “давно вийшла за межі і економіки, і моралі”.

“Просто неможливо пояснити, як складнощі країни, що стікає кров’ю, можна використовувати у внутрішній політичній боротьбі”, – зазначив Зеленський.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників долучилися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

27 лютого польський прем’єр Дональд Туск заявив, що Польща може розширити ембарго проти українських продуктів, оскільки, за його словами, продукти і сільськогосподарська сировина з України становлять серйозну демпінгову загрозу для економіки країни. За його словами, тривають переговори з Україною щодо тимчасового закриття кордону для торгівлі.

У Мінінфраструктури України у відповідь сказали, що ніхто з української сторони не веде переговорів щодо закриття кордонів із Польщею, оскільки це питання виживання у війні з російським агресором. Таке рішення “не буде вигідним нікому, окрім спільного ворога”, додали у відомстві.

На думку заступника міністра економіки – торгового представника України Тараса Качки, польські фермери до початку березня вже зрозуміли, що їхні протести проти експорту з України використовують радикальні політики й іноземні спецслужби.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *