На кордоні з Україною поляки блокують шість напрямків, у черзі – 2,4 тис. фур – Держприкордонслужба

Незважаючи на заклики з українського боку, поляки й далі перешкоджають руху українського вантажного транспорту через кордон, фури стоять у довгих чергах
Фото: EPA

Вранці 3 березня у Польщі в чергах на шести напрямках у бік України очікують на можливість проїзду понад 2400 вантажівок. Про це повідомив представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу “Рада”.

“Блокування руху для вантажних засобів триває польськими фермерами. Це шість напрямків (КПП “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині”, “Краковець”. – “ГОРДОН” )”, – зазначив він.

За його словами, найбільшу чергу фіксують у напрямку контрольних пунктів пропуску “Краковець” і “Ягодин”, на останньому КПП пропускають вантажівки лише в напрямку України.

“Нагадаю, що [КПП “Ягодин”] це найбільший інфраструктурний напрямок, де може перетинати кордон 1200–1400 вантажівок в обох напрямках. Зараз пропускають тільки вантажні засоби, які прямують в Україну. За минулу добу таких було всього 70. Натомість жодна вантажівка не перетинає кордон у бік Польщі, оскільки їх не пропускають”, – розповів Демченко.

Він зазначив, що протестувальники не блокують рух для інших категорій транспорту, зокрема легкових автомобілів і автобусів.

На КПП “Шегині”, за словами спікера ДПСУ, ситуація незмінна: польські фермери кілька днів тому повністю заблокували проїзд вантажівок в обох напрямках. Виняток – фури, які везуть гуманітарні або важливі вантажі для України.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників долучилися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

27 лютого польський прем’єр Дональд Туск заявив, що Польща може розширити ембарго проти українських продуктів, оскільки, за його словами, продукти і сільськогосподарська сировина з України становлять серйозну демпінгову загрозу для економіки країни. За його словами, тривають переговори з Україною щодо тимчасового закриття кордону для торгівлі.

У Мінінфраструктури України у відповідь сказали, що ніхто з української сторони не веде переговорів щодо закриття кордонів із Польщею, оскільки це питання виживання у війні з російським агресором. Таке рішення “не буде вигідним нікому, окрім спільного ворога”, додали у відомстві.

На думку заступника міністра економіки – торгового представника України Тараса Качки, польські фермери до початку березня вже зрозуміли, що їхні протести проти експорту з України використовують радикальні політики й іноземні спецслужби.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *