Сибіга: Україна хоче миру, але важливо не маніпулювати терміном “мир”

Сибіга виступив на форумі в Туреччині
Фото: mfa.gov.ua

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке почалося в лютому 2022 року, засвідчило неефективність системи міжнародного права. Про це 12 квітня заявив на Анталійському дипломатичному форумі в Туреччині міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, інформує МЗС України.

“Важливо, щоб міжнародне право було саме правом, а не просто деклараціями чи словами. Після 24 лютого 2022 року міжнародна система продемонструвала свою неефективність. Ми є доказом цього. Ця система є несправедливою. Нам потрібні додаткові інструменти примусу”, – сказав український дипломат.

За його словами, і система Організації Об’єднаних Націй, і Женевські конвенції потребують оновлення “з огляду на неспроможність сучасного гуманітарного права та міжнародної системи ефективно протидіяти звірствам, скоєним в Україні, Сирії та інших країнах і частинах світу”.

Сибіга наголосив, що Україна здобула “гіркий досвід неефективності сучасних міжнародних інструментів”, тому готова зробити свій внесок у реформування міжнародного гуманітарного права й механізмів примусу.

“Україна хоче миру. Цього року ми хочемо закінчити цю війну, але важливо не маніпулювати терміном “мир”. […] Справедливий і всеосяжний мир також означає гідність. Від того, чим закінчиться ця війна в Україні, залежить майбутня архітектура безпеки в Європі, майбутня безпека кожної родини в Європі залежить. Тому принципово важливо досягти справедливого, тривалого, всеосяжного миру”, – цитує міністра телеканал “Ми – Україна”.

У відповідь на запитання щодо ймовірних шляхів досягнення стійкого і справедливого миру Сибіга заявив, що єдиний можливий шлях – це “активне залучення та лідерство Сполучених Штатів, підвищення ціни подальшої агресії для Росії й посилення України”, пишуть у МЗС.

Контекст

Президент США Дональд Трамп і до своєї інавгурації в січні, й після говорив, що зможе добитися миру в Україні, проте станом на квітень немає жодних свідчень того, що це йому вдасться.

11 березня у Джидді (Саудівська Аравія) відбулися переговори України та США. Вашингтон запропонував негайно ввести 30-денний режим припинення вогню в Україні, Київ погодився. Президент України Володимир Зеленський говорив, що це стосується “не тільки ракет, дронів і бомб, не тільки в Чорному морі, а також по всій лінії фронту”.

13 березня помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що Москва не хоче припинення вогню на 30 днів. Він назвав ініціативу “нічим іншим, як тимчасовим перепочинком для українських військових”, тоді як Росія нібито прагне “довгострокового мирного врегулювання”.

Росія не припиняє обстрілювати цивільну інфраструктуру України, убиваючи цивільних балістичними ракетами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *