ЗСУ на початку квітня взяли в полон кількох громадян КНР
Фото: Служба безпеки України / Telegram
Понад 100 китайських громадян, які воюють на боці російських військових проти України, є найманцями, але “не мають прямого зв’язку” з урядом Китаю. Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Двоє чиновників США, пов’язаних з американською розвідкою, а також колишній співробітник західної розвідки заявили, що офіцери армії КНР перебували в театрі воєнних дій за лінією фронту зі схвалення Пекіна, щоб вивчити “тактичні уроки з війни”.
11 квітня президент України Володимир Зеленський у зверненні до контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” заявив, що принаймні кілька сотень громадян Китаю воюють в Україні на боці Кремля.
Американські чиновники, які говорили на умовах анонімності, заявили, що китайські бійці, з огляду на все, мають мінімальну підготовку і не чинять помітного впливу на дії окупаційних формувань РФ.
Колишній співробітник західної розвідки сказав Reuters, що на боці росіян воює приблизно 200 китайських найманців, із якими китайський уряд не має жодних зв’язків. Але вони здійснюють поїздки поблизу російських фронтів, “щоб вивчити уроки й тактику із цієї війни”.
Офіцери “абсолютно точно перебувають там за погодженням”, сказав один зі співрозмовників.
Контекст
8 квітня стало відомо, що бійці 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ поблизу населених пунктів Тарасівка й Білогорівка взяли в полон двох громадян Китаю. У них були документи, паспорти і кредитні картки.
МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю для пояснень.
ЗСУ переказали УП розповідь одного з полонених китайців про те, що в російську армію він пішов, щоб набути громадянства РФ, заплативши посереднику 300 тис. руб. (приблизно 143 тис. грн). Полонений стверджує, що його сім’я знала про наміри поїхати у РФ, але офіційно він поїхав до країни-агресора як турист.
Громадяни Китаю, які воювали проти України у складі російської армії і яких українські військові захопили в полон, не мають поранень. Про це 9 квітня поінформувала Служба безпеки України, показавши фото китайців і їхні документи.
Джерело: gordonua.com