Шольц: Майже 35 тис. німецьких солдатів готові надати швидку допомогу союзникам у надзвичайній ситуації

Ситуація з безпекою у країнах Балтії залишається напруженою, вважає канцлер ФРН
Фото: ЕРА

Армія Німеччини націлена на оборону Північно-Східної та Центральної Європи й готова підтримати союзників у разі потенційної агресії Росії. Про це канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив 6 травня під час візиту до Латвії, повідомляє сайт уряду Німеччини.

За його словами, “Росія прорахувалася” і, розв’язавши війну в Україні, лише посилила єдність країн НАТО. Німеччина “має намір захищати кожен квадратний сантиметр території Альянсу”, сказав Шольц.

Він вважає, що ситуація з безпекою у країнах Балтії залишається напруженою, саме тому союзники раніше ухвалили рішення про розміщення там додаткових підрозділів і готові до потенційного нападу.

“Майже 35 тис. німецьких солдатів готові надати швидку допомогу нашим союзникам у надзвичайній ситуації”, – наголосив глава німецького уряду.

Він також заявив, що Німеччина “послідовно відреагувала на переломний момент”, спричинений вторгненням РФ в Україну, і продовжить військову підтримку Києва. Німеччина з країнами Балтії має намір розширити допомогу, зокрема в галузі протиповітряної оборони, додав канцлер.

Контекст

Видання Bild 12 липня 2023 року оприлюднило деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ поінформувала, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі “тільки для службового користування” міноборони Німеччини докладно описує ймовірний “шлях до конфлікту” між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який “завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері”.

Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією та Білоруссю.

16 лютого видання Financial Times повідомило з посиланням на анонімного українського чиновника, що Путін готується до війни проти країн Балтії.

Агресію РФ проти країн Балтії прогнозував у квітні і президент України Володимир Зеленський.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *