Шмигаль: Хочу вірити, що Україна стане членом ЄС негайно після перемоги у війні. Домашню роботу ми зробимо за два роки

Шмигаль сподівається, що у березні Україна дістане переговорну рамку від Єврокомісії
Фото: kmu.gov.ua

Україна швидко рухається на всіх етапах на шляху до ЄС, у країні вже провели скринінг законодавства на відповідність європейському, що скорочує час переговорних процедур. Про це 4 березня під час пресконференції в Києві, яку транслювали в YouTube Кабміну, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Переконаний, що ми дуже швидко пройдемо переговорні процедури. Якщо в окремих країнах вони займають роки, десятиліття, то ми можемо пройти дуже швидко – до двох років. Ми готові зі свого боку зробити нашу домашню роботу. Далі м’яч буде повністю за ЄС. Це буде лише політичне рішення від лідерів країн Євросоюзу, а також парламентів цих країн, які мають ратифікувати рішення про членство України”, – наголосив Шмигаль.

За його словами, в Україні хотіли б, щоб це сталося негайно після того, як вона зробить свою домашню роботу і завершить процедуру переговорів, затвердивши усі межі, параметри для кожного із 35 переговорних розділів.

“Я не вірю, що ЄС чекатиме на якісь ще формальності для того, щоб Україна зробила свою домашню роботу. Ми її зробимо, сумніву немає, – запевнив Шмигаль. – Тому я хочу вірити, що Україна стане членом ЄС негайно після нашої перемоги. Після завершення цієї війни. Домашню роботу ми зробимо за два роки”.

Глава Кабміну висловив сподівання, що цього місяця Україна дістане переговорну рамку від Єврокомісії.

“Ми звичайно ж працюємо над тим, щоб це сталося вже у березні – переговорна рамка і відкриття першого скринінгу. Перших кроків щодо переговорів”, – резюмував Шмигаль.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України до ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

“Фізичні” переговори про членство України в Євросоюзу мають розпочати в березні 2024 року, повідомляли у представництві України при ЄС.

В уряді України заявили 25 січня, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу до ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *