Шмигаль домовився з Фіалою провести спільне засідання урядів України й Чехії

30 січня Шмигаль і Фіала провели онлайн-зустріч
Фото: kmu.gov.ua

Україна й Чехія проведуть спільне засідання урядів. Про це під час онлайн-зустрічі 30 січня домовилися прем’єр-міністри країн Денис Шмигаль і Петр Фіала, повідомив пресцентр Кабміну України.

“Консолідуємо наші зусилля напередодні засідання Європейської ради [1 лютого]. Розраховуємо на позитивне голосування за новий механізм фінансової підтримки Ukraine Facility обсягом €50 млрд, що розрахований на чотири роки, – написав за підсумками переговорів Шмигаль у Telegram. – Подякував Чехії за підтримку українських ініціатив, зокрема формули миру […] та євроатлантичних прагнень України”.

Шмигаль розповів, що під час онлайн-зустріч вони обговорили з Фіалою можливості спільного виробництва зброї та боєприпасів, а також активізацію співпраці між українськими й чеськими оборонними підприємствами.

“Домовилися з паном Фіалою провести спільне засідання наших урядів”, – резюмував український прем’єр.

Контекст

Чехія послідовно підтримує Україну в боротьбі проти російської агресії. За даними чеського уряду, протягом 2022 року країна надала Україні озброєння на $1,9 млрд.

Підтримка України відповідає національним інтересам Чехії, заявив в опублікованому 20 грудня 2024 року інтерв’ю президент країни Петр Павел.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *