Колишній генсек Альянсу: Я не вважаю, що є неминучий ризик нападу Росії на країну НАТО. Путін поважає п’яту статтю

НАТО має запросити Україну в Альянс, і що раніше, то краще, вважає Расмуссен
Скріншот: Офіс Президента України / YouTube

12-й генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен не вважає неминучим напад країни-агресора РФ на країну Альянсу. Про це він сказав 30 січня на спільному із главою ОП Андрієм Єрмаком брифінгу в Києві, повідомив “Укрінформ”.

“Я не вважаю, що є неминучий ризик нападу Росії на країну НАТО. Путін поважає п’яту статтю. Він знає, що, відповідно до неї, напад на одного із членів буде атакою на всіх, і він програє пряму конфронтацію з НАТО”, – підкреслив Расмуссен.

За його словами, “сіра зона” небезпечна, і країни, які в ній, подаються на членство в НАТО, зокрема Фінляндія і Швеція.

“Тому, на мою думку, ми маємо запросити Україну, і чим раніше, тим краще. Насправді українське військо таке потужне, що може зробити внесок для Альянсу і посилити його”, – зазначив Расмуссен.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 29 січня, що двері НАТО залишаються відчиненими, зокрема для України, яка стане членом Альянсу. На думку Расмуссена, запрошення в НАТО має бути надано Україні на саміті Альянсу в липні у Вашингтоні.

Контекст

Bild 12 липня 2023 року оприлюднив деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на таємний документ поінформував, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі “тільки для службового користування” міноборони Німеччини докладно описує ймовірний “шлях до конфлікту” між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який “завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері”.

18 січня у НАТО заявили, що готові до ймовірного нападу Росії.

20 січня колишні військові начальники й експерти з безпеки розповіли британському виданню Daily Mail, як російський напад на Європу може розгорнутися до 2044 року. За їхніми прогнозами, наступний великий міжнародний конфлікт почнеться, найімовірніше, із масштабної кібератаки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *