Румунія стала дев’ятою державою, з якою Україна розпочала переговори про гарантії безпеки, але “буде більше” – Зеленський

Зеленський висловив подяку Великобританії за сильне наповнення угоди про гарантії безпеки України
Фото: president.gov.ua

Глава Української держави Володимир Зеленський анонсував збільшення кількості держав, з якими Україна вестиме переговори про гарантії безпеки. Про це президент сказав 14 січня у вечірньому відеозверненні, яке опублікували у Facebook ОП.

14 січня у швейцарському Давосі на полях четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо імплементації формули миру Україна розпочала переговори з Румунією щодо угоди про гарантії безпеки.

“Це вже дев’ята держава, з якою ведеться така двостороння робота. Усі держави “Великої сімки” плюс Нідерланди, плюс Румунія. Буде більше, – прокоментував у зверненні Зеленський. – Як взірець беремо угоду, яку ми цього тижня уклали з Великобританією. Ще раз вдячний Британії за першість і за дуже хороше, сильне наповнення угоди”.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що у Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та “інші витрати” на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський. 23 грудня в Офісі президента розповіли, що до декларації про гарантії безпеки для України ще не приєдналося шість країн Євросоюзу – Австрія, Хорватія, Польща, Угорщина, Словаччина й Мальта.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією та Канадою, у жовтні – з Японією, Францією й Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною та Італією. Було анонсовано також переговори зі Швецією та Норвегією.

8 січня 2024 року Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак і Зеленський підписали 12 січня у Києві угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *