Рада призначила нового суддю Конституційного Суду. Це перший суддя КСУ, обраний за новою процедурою

Різник – проректор Львівського національного університету
Фото: ccu.gov.ua

Верховна Рада під час засідання 23 травня призначила новим суддею Конституційного Суду Сергія Різника. Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.

За проголосували 276 парламентарів.

Призначення Різника відбувалося за новою процедурою – кандидатів на посаду обирала дорадча рада експертів із міжнародними представниками у складі, зазначають у Центрі протидії корупції. У центрі вважають, що конкурс був прозорим, саме таким, як того прагнули ЦПК і його партнери у сфері реформ правосуддя. 

У центрі нагадали, що зараз триває конкурс ще на п’ять вакантних посад суддів КСУ. 

Різник – доктор юридичних наук, професор кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці ЛНУ.

Контекст

Реформа добору суддів КСУ є однією з умов, висунутих Єврокомісією, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. У серпні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо добору суддів Конституційного Суду України. В ньому є норма, яка посилює роль у доборі суддів КСУ міжнародних представників.

КСУ складається з 18 суддів – по шість призначають президент, Верховна Рада і з’їзд суддів. Зараз у КСУ немає голови. Попереднього голову суду Олександра Тупицького Зеленський відсторонив у березні 2021 року, оскільки він фігурує у справі про підкуп свідка і введення в оману суду. А 15 травня 2022 року в Тупицького закінчився офіційний строк повноважень судді КСУ. Кілька разів КСУ безуспішно намагався обрати голову.

За відсутності голови суду його обов’язки виконує заступник голови КСУ Сергій Головатий. 29 травня цього року його повноваження судді КСУ мають припинитися у  звʼязку із тим, що йому виповниться 70 років.

 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *