Проти Гордона відкрили нову кримінальну справу в Росії та повторно оголосили його в розшук

У Росії проти Гордона вже порушили кілька кримінальних справ, заочно заарештували, оголосили в розшук, занесли до списку “іноагентів” та терористів
Фото: Gordonua.com

Росія порушила нову кримінальну справу проти українського журналіста, засновника інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона, повідомило пропагандистське агентство “РИА Новости” з посиланням на джерело.

Справа стосується “публічних закликів до тероризму”. Про які саме заклики йдеться, у повідомленні не уточнюють.

У зв’язку з новою кримінальною справою Гордона повторно оголосили в розшук у Росії, повідомило “РИА Новости” (про перше оголошення журналіста в розшук стало відомо у липні 2022 року).

“А ці вже четверту кримінальну справу проти мене відкрили і вдруге оголосили у розшук. Як думаєте, знайдуть? До речі, у кого можна сховатися?” – написав Гордон в Instagram.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Дмитра Гордон (@gordondmytro)

Дружина Гордона, головна редакторка “ГОРДОН” Олеся Бацман також прокоментувала нову кримінальну справу проти нього.

“Як перестати іржати? Я вже збилася рахувати кількість кримінальних справ, які Росія завела на Діму. Наскільки я розумію, це вже четверта. Тепер про заклики до тероризму. І друге оголошення від МВС Раші в розшук. Не знала, що так буває. Чотири кримінальні справи, два оголошення в розшук, заочно засуджений басманним судом, занесений до списку терористів та екстремістів, визнаний “іноагентом”, книги заборонили, стрімінгові платформи за поширення його виступів оштрафували і пару людей за пости з його інтерв’ю вже посадили… Діма, дуже-дуже пишаюся тобою. Ти реально тепер – найтитулованіший українець. Люблю”, – написала журналістка у Facebook.

Контекст

У березні 2022 року Слідчий комітет Росії порушив проти Гордона кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ, йому інкримінують публічні заклики до розв’язання агресивної війни, порушення ненависті або ворожнечі за ознаками національності, публічне поширення неправдивої інформації про дії російської армії. Максимальне покарання за цими статтями – до 10 років ув’язнення. У Слідкомі стверджують, що в ефірі українського телеканала (його назви не вказано) Гордон “закликав здійснити збройний напад на РФ і розв’язати проти неї агресивну війну з використанням ядерної зброї”, а також “до знищення громадян РФ за ознаками національності, мови та походження”. Окрім того, у Слідкому є претензії до поширення Гордоном інформації про злочини російських військових в Україні.

У квітні в РФ Гордона занесли до переліку організацій та фізичних осіб, яких вважають причетними до екстремістської діяльності чи тероризму.

Наприкінці квітня голова Слідкому РФ Олександр Бастрикін доручив перевірити зміст книг Гордона, їх почали вилучати з продажу. Сам журналіст зазначив, що взагалі був здивований, дізнавшись, що його книжки продають у Росії.

У липні стало відомо, що МВС Росії оголосило Гордона у розшук (за що саме – не вказували), того ж місяця російські ЗМІ повідомили, що журналіста у Росії заочно заарештували.

У вересні міністерство юстиції Росії занесло Гордона до реєстру “іноземних агентів” (він став першим громадянином України в цьому списку).

Коментуючи кримінальне переслідування у РФ, Гордон сказав, що він багато років послідовно бореться проти “кремлівської банди на чолі з головним фашистом фашистської держави Володимиром Путіним”. Журналіст нагадав, що РФ із 2014 року веде війну з Україною і “сіє довкола смерть”, і він розповідає про це своїй багатомільйонній аудиторії. “Що стосується того, що вони мене в розшук оголосили… Ну я з таким самим успіхом оголошую в розшук МВС Росії, – сказав Гордон. – Я чхати на них хотів, чесно кажучи. І нехай поцілують мене в дупу”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *