“Багато порушень”. Умєров повідомив про незаплановані перевірки ТЦК у регіонах і продуктових складів у військових частинах

Умєров подякував за співпрацю СБУ, ДБР та ОГПУ
Фото: Рустем Умєров / Rustem Umerov / Facebook

Під час незапланованих перевірок продуктових складів у військових частинах України виявили відсутність продовольства на понад 50 млн грн. Про це 28 січня повідомив у Facebook міністр оборони країни Рустем Умєров.

“Команда міністерства продовжує незаплановані перевірки складів із продуктами у військових частинах. Виявили недопоставку продовольства на понад 50 млн грн. Фіксуємо порушення, по кожному випадку окремо розбираємось”, – написав він.

Міністр підкреслив, що за результатами перевірок минулого тижня деяким військовим частинам Міноборони змінило постачальника.

“Проводимо незаплановані перевірки ТЦК та СП (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, колишні військкомати. – “ГОРДОН”) у регіонах. Фіксуємо багато порушень. Команда Міноборони працює над тим, щоб системно виправити всі недоліки”, – заявив Умєров.

Він подякував “за злагоджену кооперацію та професійну роботу” Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань (ДБР) та Офісу генпрокурора, і також анонсував інші новини.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року в українському інфопросторі було кілька скандалів, пов’язаних із корупцією в ТЦК та під час тендерних закупівель Міноборони.

Зокрема, 21 січня 2023 року видання ZN.UA повідомило, що, відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року, міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У Міноборони заявляли, що сталася “звичайна технічна помилка”. Верховна Рада ухвалила закон про введення прозорості в оборонних закупівлях. У липні ДБР завершило розслідування закупівель продуктів для ЗСУ. Підозри у зловживаннях висунули колишньому заступнику міністра оборони, а також в.о. директора департаменту держзакупівель і постачань матеріальних ресурсів.

26 грудня 2023 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що незадоволений роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, і розповів, що робота зі зміни керівництва територіальних центрів комплектування триває, але на безпосередню роботу центрів це не вплинуло.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *