Прокуратура передала в поліцію звернення нардепів щодо “темників” в “Укрінформі”

Зверенням про “темники” будуть займатися поліцейські
Фото: depositphotos.com

Прокуратура переспрямувала звернення народних депутатів щодо ймовірного поширення “темників” у державному інформагентстві “Укрінформ” у столичну поліцію. Про це повідомила в коментарі “Українській правді” пресслужба Київської міської прокуратури 6 липня.

У прокуратурі пояснили нардепам, що вона не є органом досудового розслідування, тому звернення передали тим, до чиєї компетенції це належить. “Проведення досудових розслідувань належить до компетенції органів поліції, відповідно, запит скерували до ГУ Нацполіції у місті Києві”, – ідеться в повідомленні.

Кілька нардепів у червні звернулися до Офісу генпрокурора щодо ймовірного кримінального правопорушення за ст. 171 Кримінального кодексу України (про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), нагадує видання.

Контекст

24 травня Олексій Мацука повідомив, що завершує свою роботу на посаді генерального директора агентства “Укрінформ”. Новим генеральним директором став полковник Сергій Череватий.

29 травня “Українська правда” оприлюднила статтю “Усі свої. Як Офіс президента бере під контроль “Укрінформ”. За даними видання Мацука, призначення якого пов’язують із людьми з Офісу президента, поширював серед співробітників “темники”, вказував “бажаних” і “небажаних спікерів”, тиснув на працівників. Матеріал спричинив великий резонанс у журналістській спільноті й викликав питання як щодо, власне, ситуації в “Укрінформі”, так і стосовно дотримання стандартів під час написання статті.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин пообіцяв звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Офісу генерального прокурора щодо ймовірних фактів тиску на журналістів і поширення “темників” із боку попереднього керівництва “Укрінформу”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *