Пристайко: Залужного у Британії чекають і цінують, але йому доведеться знаходити нові аргументи й варіанти підтримки України

Пристайко: Перший найбільший виклик, який очікує Залужного, – це впоратися з хвилею популярності
Фото: Embassy of Ukraine до UK / Facebook

Колишньому головнокомандувачу Збройних сил України Валерієві Залужному на посаді посла України у Великобританії перш за все необхідно буде впоратися з підвищеною увагою до своєї персони і знайти нові підходи для забезпечення підтримки України. Про це колишній посол України у Великобританії Вадим Пристайко заявив в опублікованому 12 березня інтерв’ю “Українській правді”.

“Перший найбільший виклик, який очікує Залужного, – це впоратися з хвилею популярності, тому що в Британії його чекають, цінують і добре знають, хто він. Але, коли ейфорія пройде, вважаю, що одним із найбільших завдань, які постануть перед генералом, буде відновити і вдихнути нове життя в підтримку, яку надають нам партнери”, – зазначив Пристайко.

За його словами, ще одним викликом для Залужного стане втома союзників від війни.

“На превеликий жаль, усі втомлюються, війна триває роками. І наші британські друзі так само втомлюються. Я говорю про те, що новому послу доведеться знаходити нові аргументи й нові варіанти підтримки для України”, – наголосив Пристайко.

Контекст

Залужний 1 листопада 2023 року опублікував на американському сайті The Economist колонку й дев’ятисторінкове есе, присвячені ситуації, що склалася на фронті в Україні. Після цих публікацій у ЗМІ з’явилися повідомлення про нібито розкол в українському керівництві.

Увечері 8 лютого 2024 року, за два тижні до другої річниці початку повномасштабного вторгнення РФ, президент України Володимир Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ,   призначивши замість нього командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського. Водночас президент надав ексголовнокомандувачу звання Героя України.

Зеленський погодив призначення Залужного послом України у Великобританії, 7 березня повідомило Міністерство закордонних справ. Українські дипломати зазначили, що вже надіслали британській стороні відповідний запит на агреман. Президент України 7 березня у вечірньому відеозверненні заявив, що імовірне призначення “відповідає побажанню колишнього головнокомандувача”.

Посла у Великобританії в України немає з 21 липня 2023 року, коли Зеленський звільнив Вадима Пристайка із цієї посади. Дипломат говорив, що дізнався про це, коли їхав “у невелике британське містечко” на відкриття вулиці імені Зеленського. Цьому передувала критика з боку Пристайка на адресу Зеленського, який різко відповів тодішньому главі міноборони Великобританії Бену Воллесу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *