У Раді почали розглядати поправки до законопроєкту про мобілізацію – поки на рівні профільного комітету
Фото: Верховна Рада України / Telegram (архів)
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 12 березня розпочав розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію. Про це в Telegram повідомив нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.
“Тільки що на засіданні комітету з нацбезпеки та оборони з перевагою в один голос пройшла правка, яка виключає з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства”, – написав Гончаренко.
Він пояснив, що в такий спосіб зняли пропозиції Кабміну щодо заморожування рахунків, банківських карток, обмежень щодо виїзду за кордон й управління автомобілем для ухилянтів.
“Голосування в комітеті – сім за, шість проти. Після цього засідання було перервано, а потім і закрито головою комітету. Щось пішло не за планом”, – зазначив нардеп.
Гончаренко уточнив, що комітет далі розглядатиме правки 13 березня.
Видалення із законопроєкту пункту про введення заходів впливу (обмежень, блокування) щодо виїзду за кордон, керування транспортними засобами та блокування рахунків ухилянтів підтвердила у Facebook членкиня комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз (фракція “Європейська солідарність”).
Фріз зазначає, що до цієї норми подали понад 300 ідентичних поправок від різних авторів, які наголошували на недоліках і протиправних механізмах запропонованої урядом норми. У підсумку всі ці внесені правки тепер враховано за рішенням комітету про відхилення цих змін.
“Якби ми такими темпами рухалися без закриття засідання через відхилення внесених “законодавчих новел”, то до кінця тижня точно можна було б пройти всі правки”, – зазначила депутатка.
Контекст
25 грудня 2023 року Кабмін подав до Ради законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку призову за мобілізацією з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав. Омбудсмен України Дмитро Лубінець критикував цей проєкт закону, він звертав увагу на те, що він містить норми, які суперечать Конституції України.
11 січня 2024 року Рада повернула законопроєкт на доопрацювання. 30 січня Кабмін подав у Раду оновлений документ. Видання “ГОРДОН” докладно писало, що в ньому передбачено.
Нардепка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар повідомляла, що комітет ВР з антикорупційної політики визнав новий законопроєкт таким, що містить корупційні ризики.
7 лютого Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
26 лютого нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк заявив, що до другого читання нардепи подали 4195 поправок до законопроєкту.
Джерело: gordonua.com