Пріоритетом 21-ї зустрічі “Рамштайну” є посилення української ППО – Остін

Сьогодні ми приділимо особливу увагу посиленню української ППО – глава Пентагону
Фото: ЕРА

Міністр оборони США Ллойд Остін 26 квітня відкрив 21-шу контактну групу військової допомоги Україні, яка захищається від агресії Росії. Трансляцію початку зустрічі, яка відбувається онлайн, Пентагон вів в Х.

За його словами, пріоритетом засідання буде посилення української протиповітряної оборони. Це має бути відповіддю Росії, яка, за словами Остіна, активізувала повітряні атаки на українську територію.

“Сьогодні ми приділимо особливу увагу посиленню української ППО. Україна критично потребує більшої кількості систем протиповітряної оборони й терміново потребує постачання ракет для неї”, – сказав глава Пентагону.

Після нього перед учасниками “Рамштайну” виступив президент України Володимир Зеленський. Він наголосив на ролі країн – учасниць контактної групи у збереженні майбутнього миру й закликав їх надати Україні зенітні ракетні комплекси Patriot, боєприпаси та інше озброєння, повідомляє “Укрінформ”.

Контекст

Україна після початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року отримує від країн Заходу допомогу, зокрема військову й фінансову.

Навесні 2022 року заснували формат “Рамштайн” – щомісячні засідання контактної групи з питань оборони України за участю представників понад 50 країн. Глава Пентагону Ллойд Остін за підсумками 20-го “Рамштайну” 19 березня 2024 року повідомив, що контактна група за майже два роки зобов’язалася виділити Україні понад $88 млрд на військову допомогу. Він наголосив, що “виживання України – під загрозою”.

21-ше засідання відбувається одразу після затвердження законопроєкту H.R. 8035, який передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні. 23 квітня законопроєкт про міжнародну допомогу, яка охоплює підтримку України, схвалив Сенат США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *