Посольство України в Болгарії закликало місцевих державних діячів не використовувати тему війни в політичних цілях

Посольство України в Болгарії заявило, що сповільнення чи обмеження надання необхідної допомоги Києву призведе не до миру, а до більшої кількості жертв і наближення фронту до кордонів ЄС
Фото: president.gov.ua (ілюстративне)

Посольство України в Болгарії 6 липня у Facebook відреагувало на заяву в.о. прем’єр-міністра Болгарії Димитара Главчева, який сказав 5 липня, що його країна на саміті НАТО запропонує розпочати мирні переговори між країною-агресором РФ та Україною. 

“Посольство України в Республіці Болгарія закликає всіх офіційних осіб й усі політичні сили Болгарії утриматися від використання теми війни в політичних цілях”, – ідеться в коментарі. 

Українська дипмісія нагадала про ціну, яку українці платять за стримування країни-агресора, і підкреслила: заклики обмежити чи заблокувати допомогу Україні практично означають спонукання сприяти державі-агресору. 

“Уповільнення чи обмеження надання необхідної допомоги Україні призведе не до миру, а до більшої кількості жертв і наближення фронту до кордонів ЄС. Натомість збільшення оборонної допомоги для України сприятиме зміцненню безпеки в усьому регіоні, відновленню поваги до міжнародного права і наближенню справедливого миру”, – додали автори заяви. 

Посольство подякувало Главчеву за участь Болгарії в установчому Глобальному саміті миру, який пройшов у Швейцарії в червні, і нагадало, що Україна разом із союзниками працює над реалізацією формули миру, частину пунктів якої розглянули на саміті. Також дипмісія висловила подяку Болгарії за всю надану Києву політичну, фінансову, енергетичну, гуманітарну й оборонну практичну допомогу.

“Це є значним внеском у нашу спільну перемогу, підтвердженням історично дружніх українсько-болгарських відносин та взаємодопомоги у скрутні часи. Висловлюючи вдячність, посольство України закликає до консолідації усіх політичних сил і громадянського суспільства для посилення допомоги Україні в ім’я відновлення сталого миру і справедливості”, – підсумували в заяві. 

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувся з 15-го до 16 червня 2024 року. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, яких викрала РФ. Росії на першому саміті не було, на цьому наполягала Україна. На другий саміт миру країну-агресора планують запросити. За словами президента України Володимира Зеленського, присутність РФ на цьому саміті буде свідчити про те, що вона вирішила закінчити війну. 

Другий саміт миру Україна хоче провести до кінця року, говорив заступник глави ОП України Ігор Жовква в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, яке вийшло 21 червня. За словами Зеленського, протягом наступних місяців Україна підготує план закінчення війни. “Для нас дуже важливо показати план закінчення війни, який буде підтриманий більшістю світу. Це дипломатичний шлях, над яким ми працюємо”, – заявив він 28 червня. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *