Польща організує саміт з питань безпеки з Україною та країнами Балтії

Read in English

10-11 червня в Білостоці відбудеться саміт спікерів парламентів Польщі, країн Балтії та України. Це має бути сигналом, що країни “стоять разом”.

Що відомо про саміт спікерів парламентів у Польщі

Спікер Сейму Польщі Шимон Головня розповів, що запросив лідерів парламентів Литви, Латвії, Естонії та України «поговорити про спільну безпеку».

Давайте поговоримо про це тут, де так близько до кордону з Білоруссю, але також і з Литвою, де зустрічаються як можливості, так і загрози, з якими ми стикаємося, а не завжди у Варшаві.

Шимон Головня

Спікер Сейму

Він додав, що всі спікери прийняли запрошення.

Ми також хочемо надіслати сигнал звідси, з Білостока, що ми стоїмо разом. Ми повинні стати друзями і зблизитися як суспільства, — сказав він.

Головня підкреслив, що в часи небезпеки необхідно показати, що не тільки уряди підтримують одне одного, але й суспільства підтримують одне одного.

Що дасть Україні саміт в Білостоці

На запитання, чи червневий саміт надасть Україні якусь конкретну допомогу, Головня зазначив, що сьогодні потрібно робити не лише «важкі речі», які робить уряд, а й «м’які речі», як-от парламентську дипломатію.

Якщо ми не будемо робити м’які речі, тобто зустрічатися один з одним, відкривати дискусії, переконувати людей, то не буде за кого голосувати в урядах, які будуть робити важкі речі, — зазначив він.

Він сподівається, що за підсумками саміту буде прийнято спільну декларацію, можливо, декларацію про спільну поїздку в Україну.

Можна сказати: це символічні жести, але ці символічні жести працюють, — сказав Головня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *