12 травня указом Путіна Шойгу (на фото) призначили секретарем Ради безпеки РФ
Фото: kremlin.ru
Для китайських військових було неприйнятно взаємодіяти із колишнім міністром оборони країни-агресора РФ Сергієм Шойгу. Про це, коментуючи призначення нового глави відомства Андрія Бєлоусова, в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман повідомив російський правозахисник, засновник проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін.
“Торік Сергій Шойгу літав у Китай на зустріч із його так званими китайськими колегами, хоча точно вони його своїм колегою не визнали і не вважають. Його завдання тоді було домовитися із китайськими військовими про допомогу, про взаємодію. Тому що чудово зрозуміло, що своїми силами Росія тут не витягує – протистояти Україні й потужній допомозі з боку США та Європи наодинці практично неможливо”, – розповів Осєчкін.
Він зазначив, що запаси Північної Кореї та Ірану, які надають військову допомогу РФ, “добігають кінця”.
За словами Осечкіна, 2024 рік – “вирішальний, основний”, і нелегітимному російському президенту Володимирові Путіну і Шойгу була потрібна підтримка Китаю.
“Китайці, звісно, люди ввічливі: чаєм напоїли, вислухали уважно, відправили його додому. А потім підготували свою довідку, деякі називають довідку “об’єктивкою”, про яку доповіли керівництву Китаю, яке пережило жах і шок від того, кого Путін скеровує на переговори, – підкреслив Осєчкін. – Згідно із цим документом, людина, яка до них прилітала, є керівником мафії, спрута, який щороку викрадає величезну кількість коштів з бюджету РФ, міноборони”.
Як зазначив правозахисник, найближчі друзі й товариші Шойгу, з ким він “разом піонерив і комуніздив ще й у Московській області, будучи губернатором”, перейшли разом з ним.
“І ось ця корупційна зв’язка протягом понад 15 років обілечувала бюджет, робила те, регулярно і щорічно, за що в Китаї є найвища міра покарання – ставлять до стінки і розстрілюють. Відповідно, для китайських військових взаємодіяти якось із керівником корупційного клану, який зраджує інтереси держави і краде у власної армії, якою він керує, аморально й неприйнятно”, – резюмував Осєчкін.
Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст
Шойгу родом із російської Республіки Тува, перебував на посаді міністра оборони Росії із 2012 року. До того він 18 років очолював МНС РФ. За даними джерел агентства Bloomberg, Шойгу був серед кількох “яструбів”, з якими Путін ухвалював рішення розпочати війну проти України.
У серпні 2022 року британська розвідка повідомила, що через проблеми, з якими Росія стикається у війні проти України, Шойгу усунули від управління військами, а офіцери й солдати, які мають бойовий досвід, регулярно насміхаються з нього. У червні 2023 року західні ЗМІ побачили ознаки того, що Путін охолонув до Шойгу.
Навесні 2024 року в РФ заарештували за корупцію заступника глави міноборони РФ Тимура Іванова. За даними видання “Важные истории”, насправді Іванова заарештували не за хабар, як оголосили публічно, а за держзраду. Forbes стверджував, що переслідування Іванова – це “чистка наближених” Шойгу перед імовірним його звільненням.
12 травня указом Путіна Шойгу призначили секретарем Ради безпеки РФ. На цій посаді він змінив Миколу Патрушева, якого Путін звільнив “у зв’язку із переходом на іншу роботу”. Шойгу на посаді секретаря російського Радбезу буде одночасно заступником Володимира Путіна, який вважає себе президентом РФ, у військово-промисловій комісії РФ, розповів спікер Кремля Дмитро Пєсков. Міноборони РФ очолив колишній віцепрем’єр РФ Бєлоусов.
Джерело: gordonua.com