Орбан навмисно у прямому ефірі поспілкувався із Зеленським на полях саміту ЄС. За даними ЗМІ, вони можуть провести зустріч в Україні

Орбан підійшов до Зеленського лише коли увімкнули трансляцію зі спрямованої на нього камери, зазначили ЗМІ
Фото: EPA

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наступного тижня може зустрітися із главою Української держави Володимиром Зеленським, щоб зробити крок до налагодження відносин між країнами під тиском ЄС. Про це 28 червня написала “Європейська правда”.

Зазначають, що така зустріч може відбутися в Україні.

27 червня на саміті ЄС у Брюсселі після підписання угоди про безпеку між Україною і Євросоюзом угорський прем’єр підійшов до Зеленського, привітався з ним і потиснув руку. Після цього лідери двох країн коротко, але емоційно поспілкувалися.

#Orban approached #Zelenskyy #Brussels for a brief talk

Це є випадку, де ви не можете сказати, що слова не будуть, а gestures and mimics є наполегливим, щоб зробити відеозаписи до перемикання. pic.twitter.com/mKhhCGAuL1

— UATV English (@UATV_en) June 27, 2024

Як вказала “Європейська правда”, Орбан підійшов до Зеленського лише коли ввімкнули трансляцію зі спрямованої на нього камери.

Додаткове підтвердження, що Орбан розраховував опинитися в об’єктиві камер, з’явилося невдовзі – фото прем’єра Угорщини із Зеленським стало заголовним у його Facebook-звіті про саміт ЄС. ЗМІ наголосив, що це головне соцмедіа для комунікації Орбана з виборцями.

Крім того, зустріч Віктора Орбана із Зеленським анонсував у коментарі ЗМІ політичний радник угорського прем’єра Балаж Орбан.

“З 1 липня ми беремо на себе президентство в Європейській раді. Тому це потребує більше дипломатичних зусиль з угорської сторони, хоча у нас складні та різні погляди з Україною, але це не означає, що нам не потрібно спілкуватися в цій ситуації. Я очікую на частіше і регулярніше спілкування між двома лідерами”, – сказав він (цитата по “Радіо Свобода”).

Раніше угорські посадовці відкидали можливість зустрічі Орбана і Зеленського або висували передумови для її проведення (як-от виконання 11 вимог Будапешта).

За інформацією “Європейської правди”, Орбан опинився під тиском європейських партнерів (зокрема – президента Франції Еммануеля Макрона і прем’єрки Італії Джорджі Мелоні), які переконували угорського прем’єра, що його публічний конфлікт з Україною затягнувся і цьому треба покласти край.

ЗМІ зазначив, що Мелоні очолює групу “Європейських консерваторів і реформістів”, до якої хоче приєднатися Орбан зі своєю партією “Фідес”, щоб мати більший вплив на ухвалення рішень у Європарламенті.

Італійська прем’єрка поставила перед Орбаном вимогу – засвідчити, що його конфлікт з Україною закінчився.

Контекст

Відносини Києва і Будапешта погіршилися після ухвалення в Україні у 2017 році закону “Про освіту”. Відповідно до норм цього документа, розширюють використання державної мови у шкільному навчанні. Угорщина висловила стурбованість щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

Українська сторона пояснювала, що в угорських школах на Закарпатті українську мову викладали в таких мізерних обсягах, що після закінчення школи більшість молодих угорців практично її не розуміють. Отже, в них виникають проблеми ппід час вступу до українських університетів і пошуку роботи. Також в Угорщині вважали неприйнятним ухвалений у 2019 році закон про функціонування української мови як державної. У МЗС Угорщини заявляли, що цей закон порушує права угорської меншини в Україні.

У Раді національної безпеки і оборони наголошували, що Україна готова йти на певні компроміси в питанні “нацменшин заради євроінтеграції”.

8 грудня 2023 року Рада ухвалила законопроєкт №10288-1 щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів з прав нацменшин (спільнот) в окремих сферах. Того самого дня євроінтеграційний закон підписав президент Зеленський. Він наголошував, що в документі враховано висновки Венеціанської комісії.

У МЗС Угорщини заявили 9 грудня, що будуть стежити за виконанням в Україні ухваленого Радою закону про нацменшини.

Глава відомства Петер Сійярто розповів у січні 2024 року, що Угорщина просить Україну повернути її нацменшині “права, які були до 2015 року”, загалом у проханні Будапешта – 11 пунктів. Зокрема, за даними ЗМІ, уряд Угорщини вимагає визнати все Закарпаття “традиційно угорським”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *