Новий уряд України має шанс домогтися відтермінування CBAM – експерт

Новопризначений віцепрем’єр Качка може стати головним переговорником у захисті інтересів української промисловості, заявив керівник Центру політичного аналізу
Фото: Кабінет Міністрів України / Facebook

Зміни в уряді України створюють нові можливості для переговорів із ЄС щодо відтермінування дії Механізму прикордонного вуглецевого коригування (CBAM). Про це заявив керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко, пише “РБК-Україна”.

Експерт вважає, що новопризначений віцепрем’єр Тарас Качка може стати головним переговорником у захисті інтересів української промисловості.

“Качка – досвідчений переговорник, який послідовно відстоює позиції українського бізнесу. Тема СВАМ йому добре відома, тож є надія, що після стабілізації політичної ситуації це питання стане одним із його пріоритетів”, – зазначив він.

На думку Головка, запровадження CBAM без послаблень може скоротити експортний виторг України більш ніж на $4 млрд.

“Це матиме наслідки не лише для виробників, а й для державного бюджету. Водночас у самому ЄС дедалі активніше обговорюється необхідність відтермінування “зеленого” переходу для промисловості. Ми маємо шанс виступити спільним фронтом із Польщею, Чехією та іншими країнами, зацікавленими в перегляді підходів”, – додав він.

Контекст

У липні німецьке видання Tagesspiegel повідомило, що Єврокомісія готова відтермінувати СВАМ для України, але тільки якщо уряд надішле офіційний запит, якого досі немає.

Міністерство економіки України планує почати переговори з Єврокомісією для вилучення електроенергії та інших товарів українського виробництва із європейського механізму CBAM. Про це Качка заявляв у травні цього року, писало агентство “РБК-Україна”.

За оцінками Федерації роботодавців, без відтермінування CBAM Україна може втратити $4,7 млрд експорту й $2,7 млрд інвестицій у найближчі роки, а також до 2030 року втратити 6,4% ВВП і понад 116 тис. робочих місць, зазначає агентство.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *