Навіщо Путін заговорив про “демілітаризовану зону” — пояснення експертів

Read in English

Американські аналітики з команди ISW вирішили проаналізувати заяви очільника Кремля Володимира Путіна щодо ідеї “демілітаризованої зони”, яка, як він вважає, виведе російську територію з-під вогневої досяжності України.

Путін не приховує, що боїться ударів України по РФ

Американський Інститут вивчення війни звертає увагу на те, що російський диктатор подвоїв свої максималістські і навмисно розмиті територіальні цілі в Україні 31 січня.

Президент РФ також вкотре цинічно заявив, що просування нинішньої лінії фронту вглиб України є найважливішою метою військ РФ на всій території бойових дій.

Путін наголосив на ідеї "демілітаризованої" або "санітарної" зони в Україні, яка, за його словами, виведе російську територію, включно з окупованою Україною, за межі досяжності як фронтових артилерійських систем, так і систем дальнього радіусу дії, наданих Заходом.

За словами американських аналітиків, оголошена очільником Кремля ціль просунути лінію фронту так, щоб заявлені і фактичні території Росії опинилися за межами досяжності українських вогневих засобів, є розмитою і фактично недосяжною доти, доки існує незалежна Україна, здатна вести бойові дії.

Експерти розкрили справжній план Путіна щодо України

Що важливо розуміти, очільник Кремля, цілком можливо, анексує будь-які українські території, які Росії вдасться захопити, переслідуючи цю примарну мету, таким чином, нові російські території опиняться в зоні досяжності українських систем.

Аналітики звертають увагу на те, що Путін включив місто Харків, яке він раніше називав "російським", до цієї гіпотетичної "демілітаризованої зони", ймовірно, для того, щоб скористатися дискусіями навколо малоймовірної можливості російської наступальної операції.

Путін може мати намір посилити ці дискусії, щоб відвернути увагу України від триваючої російської наступальної операції вздовж лінії Харків-Луганська область, але ISW продовжує оцінювати, що російські сили в Бєлгородській області можуть здійснювати лише тактичні дії, які слугуватимуть діями для відволікання і закріплення українських сил уздовж кордону.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *