Таллінн готовий укласти відповідний договір із Києвом – Ляенеметс
Фото: Lauri Läänemets / Facebook
Влада Естонії готова сприяти мобілізації військовозобов’язаних українців, які отримали притулок у країні після початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це 22 грудня заявив міністр внутрішніх справ Лаурі Ляєнеметс, повідомляє Postimees.
За його словами, в Естонії проживає приблизно 7,5 тис. громадян України призовного віку, але багатьох із них звільнено від мобілізації, оскільки вони постійно проживають за кордоном. Частина тих, кому надали тимчасовий захист, також не підпадають під призов, нагадав він.
“За українським законодавством від мобілізації також звільняють батьків-одинаків, батьків щонайменше трьох дітей, батьків дітей-інвалідів та людей, які доглядають близьку людину. Тобто, критеріїв, згідно з якими людина не підпадає під мобілізацію, досить багато”, – цитує видання Ляенеметса.
Він зазначив, що міжнародне право не дає змогу Україні мобілізувати своїх громадян, але Таллінн готовий укласти такий договір із Києвом.
ERR із посиланням на заяву Ляенеметса пише, що найближчими днями він запропонує письмову пропозицію щодо угоди між двома країнами.
“Якщо це потрібно Україні, Естонія може зайнятися пошуком цієї людини та видаванням її Україні. Загалом, ми знаємо, де ці люди перебувають, чим займаються. Більшість ходить на роботу, має місце проживання в Естонії”, – додав він.
Раніше вчора глава департаменту прикордонної й міграційної політики міністерства внутрішніх справ Естонії Янек Мягі повідомив, що Україна не зверталася до естонського уряду щодо ймовірного сприяння у виконанні планів із призову резервістів до Збройних сил.
“Ми обговорювали це питання з послом України, і Україна нас про це не просила. В України немає законних підстав просити нас про видавання вказаних громадян, як і ми не маємо підстав їх видавати”, – заявив представник МВС.
Контекст
21 грудня міністр оборони України Рустем Умєров в опублікованому напередодні інтерв’ю Welt і Bild висловив думку, що громадян України призовного віку від 25 до 60 років у Німеччині й інших країнах треба попросити з’явитися до призовних пунктів ЗСУ.
Після публікації начальник управління преси й інформації Міноборони Іларіон Павлюк у коментарі “Бабелю” пояснив, що німецькі ЗМІ “змістили акцент”. За його словами, міністр говорив загалом про рекрутинг і важливість служби у лавах сил оборони, а не про механізми призову українців, які живуть за кордоном.
Водночас радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що вважає цю ініціативу “правильною”.
“Це також мають бути консультації з урядами країн, де знаходяться наші чоловіки, з точки зору того, чи може він там далі отримувати тимчасову посвідку на проживання, тимчасові пільги та допомогу”, – пояснив він в інтерв’ю “24 каналу”.
Джерело: gordonua.com