Через страйк поляків в Україну не може заїхати 4 тис. вантажівок – Держприкордонслужба

Польські перевізники обмежують проїзд вантажівок через кордон із кінця листопада
Фото: ЕРА

За даними станом на ранок 23 грудня, на блокованому кордоні Польщі та України в черзі стоїть понад 4 тис. вантажівок. Про це речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко розповів 23 грудня в ефірі національного телемарафону, який транслює “1+1”.

Він поінформував, що польські перевізники продовжують страйк на пунктах пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” і “Шегині – Медика”.

“За інформацією від польських прикордонників, на напрямку в бік України в чергах перебуває понад 4 тис. вантажних транспортних засобів… На жаль, блокування руху триває”, – сказав Демченко, зазначивши, що учасники акції пропускають легкові машини й автобуси.

22 грудня від польської влади пролунало кілька обіцянок зняти блокаду кордону до кінця грудня. Заступник міністра інфраструктури Польщі Павел Ганцарж заявив на брифінгу в Києві, що Польща сподівається деблокувати кордон ще 2023 року.

Тему відновлення вантажних перевезень через кордон порушували сьогодні й на брифінгу після зустрічі міністра закордонних справ Радослава Сікорського з українським колегою Дмитром Кулебою у Києві.

“Ми повинні відновити умови чесної конкуренції, щоб усі отримували вигоду від торгівлі й транспорту. І я думаю, що те, що ми сказали один одному, може призвести до пошуку рішень”, – заявив Сікорський пізніше на пресконференції.

Контекст

Із листопада польські перевізники блокують рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” і “Шегині – Медика”. Вони вимагають відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту.

Представник Єврокомісії Адальберт Янц сказав 16 листопада, що повернення до старої системи, скасованої “транспортним безвізом” з ЄС, не є юридично можливим.

За час блокування кордону померло вже троє водіїв, які очікували в Польщі можливості в’їхати в Україну.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *