Мета України – втілення всіх 10 пунктів формули миру, через саміт у Швейцарії в Москві панує істерична атмосфера – Кулеба

Росія “наразі не налаштована на мир”, зазначив Кулеба
Фото: EPA

Для обговорення на Глобальному саміті миру у Швейцарії обрали перші три пункти української формули миру, які мають найширший консенсус, проте метою України є втілення всіх її 10 пунктів. Про це в інтерв’ю “Укрінформу”, опублікованому 8 червня, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, країна-агресор Росія “наразі не налаштована на мир” і прагне “знищення України”, тому в таких умовах “просування до миру буде поступовим”.

“Починаємо з них, далі просуваємося до решти пунктів”, – наголосив Кулеба.

Він упевнений, що саміт миру посилить позиції України й зафіксує, що “бачення шляхів досягнення справедливого миру й підтримки принципів Статуту ООН поділяє не лише Україна”, а “це – думка світової більшості”.

“Навіть така країна, як Росія не може повністю ігнорувати думку світової більшості. Ця подія також змінить розрахунки в багатьох столицях. Після саміту миру Росії загалом буде значно важче просувати свої міжнародні ініціативи”, – зазначив Кулеба.

Як зазначив міністр, у Києві “задоволені тим, яка істерична атмосфера панує в Москві через саміт миру”.

“Вони розуміють, що на кону – російський міф про поділ світу на Європу й Америку, які підтримують Україну, та решта світу, що підтримує Росію, – сказав Кулеба. – Насправді світова більшість підтримує Статут ООН і міжнародне право. Адже ніхто не хоче жити в світі, в якому агресорам дозволено нападати на сусідів, здійснювати звірства й відхоплювати шматки чужої території. Саміт миру чітко зафіксує це”.

Контекст

У Швейцарії 15–16 червня відбудеться саміт миру, на ньому, як повідомив президент України Володимир Зеленський, обговорюватимуть три пункти формули миру – це ядерна безпека, продовольча безпека і звільнення військовополонених й українських дітей, викрадених Росією. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

2 червня Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердило понад 100 держав і міжнародних організацій, але досі немає підтвердження участі деяких світових лідерів. За його словами, РФ шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *