“Утримують у підвалі й не виплачують зарплат”. У мережі шириться відеозвернення десантників, яким нібито не дають звільнитися. У бригаді відреагували

За словами сина одного з військових, пораненим бійцям не виплачують грошей та не дозволяють звільнитися зі служби
Фото: 81 окрема аеромобільна бригада / Facebook (архів)

55 військовослужбовців 81-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ ЗСУ нібито утримують у підвалі, не виплачують грошей та не дають звільнитися за станом здоров’я чи перевестися до іншої частини. Про це 6 червня у Facebook повідомив Ілля Ярема, який відрекомендувався як син одного з бійців.

За словами Яреми, батальйон його батька, який був у складі 129-ї бригади територіальної оборони, у лютому 2024 року перевели до 81-ї бригади, військові не отримують зарплат із березня. Попри те, що військово-лікарська комісія визнала чоловіка непридатним до служби, рапорту на звільнення за наявності інвалідності нібито ніхто не розглядає.

“Фактично вони там просто заручники. Коли хлопці запитали військовослужбовця морально-психологічного забезпечення, що вони роблять для вирішення цієї ситуації, відповідь була: “Вас не має це їб…ти”. Хлопці написали звернення в поліцію, Військову службу правопорядку, Державне бюро розслідувань. Нуль реакції”, – розповів чоловік.

Як заявила 81-ша бригада у Facebook, військовослужбовці, які були на відео, зараз проходять військову службу в одній з окремих бригад територіальної оборони та перебувають у статусі таких, що виведені в розпорядження їхнього командира. Це пов’язано з тим, що після переведення підрозділу цих бійців вивели за штат після поранень і контузій.

“Відповідно до чинного законодавства, командування 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ не має законних підстав щодо (звільнення, переведення, розгляду скарг та заяв) зазначених військовослужбовців, адже це в межах компетенції командира окремої бригади ТрО”, – ідеться в повідомленні.

Водночас у бригаді наголосили, що командування “не залишається осторонь і сприяє якнайшвидшому розв’язанню цього питання”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *