Маркарова закликала українців написати “мільйони листів” папі римському, який казав про “білий прапор” для переговорів щодо війни

Маркарова: Мільйони листів папі римському від українців може дати ефект
Фото: Оксана Маркарова / Facebook

Амбасадорка України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова назвала “неправильними” й “огидними” висловлювання папи римського Франциска про війну Росії проти України. Про це дипломатка заявила у Facebook 10 березня.

Понтифік в опублікованому 9 березня інтерв’ю RSI, говорячи про війну в Україні, заявив, що у сторони, яка програє, “має бути мужність вести переговори”. “Я вважаю, що сильнішим буде той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має сміливість підняти “білий” прапор”, щоб вести переговори”, – сказав Франциск, не назвавши прямо сторони, яка, на його думку, програє.

“Зі словами якраз все однозначно – неправильні, огидні, показують продовження нерозуміння російського зла і ситуації, і комунікаційно сильно розігнані і рашистами, і всіма, хто безперервно тему “треба розмовляти / здаватися” тисне в публічний простір. […] Побачила […] критику / закиди до УГКЦ і її очільника Святослава [Шевчука] попри те, що УГКЦ та всі її священники займають однозначно правильну позицію, а також заклики “УКГЦ має відділитися від католицької церкви і такого папи”. Ці два наратива “нападати на своїх” і “відділитися в щось менше, але правильне, коли велика організація не гідно поступає” – на мою думку, помилкова стратегія”, – написала Маркарова.

На її думку, такі заяви щодо Української греко-католицької церкви роблять українців слабшими.

“Це те, чого дуже хотілось би і ворогам, і, зрештою, декому з наших партнерів. Це те, що заганяє українців знову в свою бульбашку, замість того, щоб збільшувати нашу суб’єктність в глобальному світі. Правильна реакція католиків і не тільки в цій ситуації – підтримати УГКЦ і їх правильну позицію, написати і подзвонити всім католицьким громадам у всіх країнах (я вже пишу листа всім кардиналам і громадам в США) з інформацією про війну, злочини і нагадування про обов’язок християн боротися зі злом. Попри справедливе обурення також написати папі – мільйони листів від українців може дати ефект. Не відвернутися образившись, а зробити все, щоб вплив українців всередині католицької церкви і Ватикану збільшувався”, – вважає амбасадорка.

На її думку, “це велика, постійна і часто непроста і невдячна робота, але на кону мільярд католиків у світі”.

“Нам потрібно бути активними, голосними і незручними настільки довго, поки ми не станемо не маленькою українською частиною великої системи, а важливим і невідʼємним елементом процесу ухвалення там рішень. Зрештою, де-де, а в християнстві Україна точно має всі права на це претендувати”, – підкреслила Маркарова.

Контекст

У Ватикані, коментуючи висловлювання папи римського в інтерв’ю RSI, заявили 9 березня, що Франциск не просив Україну здатися. Прессекретар Ватикану Маттео Бруні пояснив, що понтифік узяв образ “білого прапора”, запропонований інтерв’юером, щоб позначити припинення воєнних дій, перемир’я, досягнуте за допомогою “мужності переговорів”.

Ватикан засуджує війну Росії проти України. Папа римський на тлі масового військового вторгнення РФ закликав 13 березня 2022 року припинити вбивства невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі й відкрити гуманітарні коридори. Франциск неодноразово закликав зупинити вогонь.

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом країни-агресора Володимиром Путіним це неможливо. “Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом”, – сказав Зеленський. У жовтні він ввів у дію рішення РНБО, в якому офіційно констатували “неможливість проведення переговорів із Путіним”.

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

4 жовтня Зеленський заявив, що припинення війни суперечить бажанням Путіна.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *