Макрон заявив, що Франція не дозволить Росії перемогти в Україні

Макрон: Якщо Росія переможе, французи більше не будуть у безпеці
Фото: ЕРА

Країна-агресор Росія не має перемогти у війні проти України, і Франція мусить допомогти Україні. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив 14 березня в інтерв’ю телеканалам TF1 і France 2.

“У нас одна мета: Росія не може й не має виграти цю війну. Протягом двох років ми допомагали Україні, і якби ситуація погіршилася, це знову було б винятково відповідальністю Росії. Якщо ми сьогодні вирішимо бути слабкими перед обличчям когось, хто не має обмежень, хто переступив усі можливі межі, які перед нами накреслив, і наївно скажемо йому: “Ми не підемо далі, ніж те чи це…” У цей момент ми не говоримо про мир. Ми говоримо про поразку”, – сказав він.

Президент Франції зазначив, що війна в Україні є екзистенційною для Європи загалом і для Франції зокрема.

“Ми не перебуваємо у стані війни з Росією. Просто ми повинні чітко дати зрозуміти: ми не маємо дозволити Росії перемогти. […] Війна відбувається на європейській землі. Між Страсбургом і Львовом менше ніж 1500 км. Уявляєте? У цій країні триває війна”, – наголосив Макрон.

За його словами, Париж “зробить усе необхідне” для досягнення своєї мети.

“Якщо Росія переможе, як зміниться життя французів? У нас більше не буде безпеки в Європі. Хто може подумати хоч на секунду, що президент [країни-агресора Росії Володимир] Путін, який не поважав жодного із цих обмежень і жодного зі своїх зобов’язань, не зупинився б на досягнутому? На карту поставлено ​​безпеку французів. Це наші життєві інтереси”, – вважає Макрон.

Контекст

26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів Макрон заявив, що не відкидає скеровування західних військ в Україну. “Ми зробимо все необхідне, щоб [країна-агресор] Росія не змогла виграти цю війну”, – наголосив він.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, коментуючи слова Макрона, зазначив 27 лютого, що не йдеться про “ведення війни проти Росії”. “Нічого не відкидати – це не ескалація”, – наголосив він.

Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, “зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде”.

Путін у посланні до Федеральних зборів 29 лютого пригрозив “трагічними наслідками” західним державам, які вирішать скерувати в Україну свої війська. “Вони мають розуміти, що в нас теж є зброя, яка може уражати цілі на їхній території”, – сказав президент країни-окупанта.

Того самого дня Макрон зазначив, що всі його слова на конференції щодо повномасштабної російської агресії проти України були “продуманими й виваженими”.

5 березня Макрон закликав союзників “не бути боягузами” в питанні підтримки України. Як зазначив президент Франції, союзники в Європі “мають відповідати викликам історії й виявляти необхідну мужність”.

7 березня французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян на Київ чи Одесу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *