Макрон “щосили сподівається”, що Францію не буде втягнуто у війну Росії проти України

Макрон: У нас немає оборонної промисловості, адаптованої до високоінтенсивної війни
Фото: ЕРА

Відповідальним за війну в Європі, яку веде Росія проти України, є винятково режим президента РФ Володимира Путіна. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив 14 березня в інтерв’ю телеканалам TF1 і France 2.

“Я хочу, щоб наші співвітчизники зрозуміли, що є лише одна особа, відповідальна за ситуацію, у якій ми перебуваємо, – це кремлівський режим. Але на нас – відповідальність. У нас немає оборонної промисловості, адаптованої до високоінтенсивної територіальної війни, […] але утриматися чи проголосувати проти підтримки України – це не вибір миру, це вибір поразки”, – сказав він.

Президент Франції вважає, що відповідальність Франції полягає в тому, щоб “бути сильними заради миру” й “підтримувати європейську єдність”.

На запитання про ймовірну ескалацію, яка втягне у конфлікт Францію, Макрон відповів: він “щосили сподівається”, що цього не станеться.

“Звичайно, сьогодні Росія є противником. Кремлівський режим є противником. Я завжди це говорив, ми не ведемо війни з Росією й російським народом і підтримуємо Україну. […] Не буде міцного миру, якщо не буде суверенітету, повернення до міжнародно визнаних кордонів України, включно із Кримом”, – заявив президент Франції.

У цьому самому інтерв’ю Макрон говорив, що не можна дозволити Росії перемогти в Україні, програти має РФ.

Контекст

26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів Макрон заявив, що не відкидає скеровування західних військ в Україну. “Ми зробимо все необхідне, щоб [країна-агресор] Росія не змогла виграти цю війну”, – наголосив він.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, коментуючи слова Макрона, зазначив 27 лютого, що не йдеться про “ведення війни проти Росії”. “Нічого не відкидати – це не ескалація”, – підкреслив він.

Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, “зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде”.

Путін у посланні до Федеральних зборів 29 лютого пригрозив “трагічними наслідками” західним державам, які вирішать скерувати в Україну свої війська. “Вони мають розуміти, що в нас теж є зброя, яка може уражати цілі на їхній території”, – сказав президент країни-окупанта.

Того самого дня Макрон зазначив, що всі його слова на конференції щодо повномасштабної російської агресії проти України були “продуманими й виваженими”.

5 березня Макрон закликав союзників “не бути боягузами” в питанні підтримки України. Як вказав президент Франції, союзники в Європі “мають відповідати викликам історії й виявляти необхідну мужність”.

7 березня французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян на Київ чи Одесу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *