Макрон розглядає кандидатуру прем’єрки Естонії на заміну Боррелю, який покине посаду глави дипломатії ЄС – Politico

Макрон стосовно посади нового глави дипломатії ЄС віддає перевагу Каллас, зазначили ЗМІ
Фото: EPA

Президент Франції Еммануель Макрон розглядає кандидатуру прем’єр-міністерки Естонії Каї Каллас на посаду наступниці глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, який має намір піти у відставку під час кадрових перестановок після виборів у ЄС. Про це 7 червня написало Politico з посиланням на джерела.

Зазначають, що ім’я прем’єр-міністерки Естонії є найбільш обговорюваним у Брюсселі.

Як указав ЗМІ, між Макроном і Каллас є гарне порозуміння, вона є популярною й у них схожі погляди.

Східноєвропейський високопосадовець повідомив Politico, що є підтвердження від естонських колег про те, що Макрон віддає перевагу Каллас – “вони сказали, що Макрон дав свою згоду на початку цього року”.

ЗМІ наголосив, що в лютому Каллас була в Парижі на конференції Макрона щодо України, а у травні – на переговорах із президентом Франції.

Однак затвердження Каллас не гарантоване, додало Politico.

У країнах ЄС, які віддалені від країни-агресора Росії, не довіряють критичній риториці Балтійського регіону щодо Москви. Зокрема, деякі мають побоювання, що Каллас зосередиться винятково на Росії і не звертатиме уваги на решту світу.

Контекст

Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки та віцепрезидент Єврокомісії головує на регулярних зустрічах 27 міністрів закордонних справ, оборони і розвитку ЄС, а також представляє ЄС на міністерських зустрічах G7 і G20. Станом на цей момент (із грудня 2019 року) цю посаду обіймає Боррель.

Із 6-го до 9 червня жителі країн Євросоюзу обирають депутатів Європарламенту на наступні п’ять років. Після цього, у липні, Європарламент проголосує за нового главу Єврокомісії, зазначило Politico. Фавориткою на посаду є президентка ЄК, німецька політикиня Урсула фон дер Ляєн.

Наприкінці квітня ЗМІ повідомляли, що Макрон ініціює заміну фон дер Ляєн на посаді глави Єврокомісії.

Каллас заявляла у травні, що нині нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін намагався завадити їй стати генсеком НАТО.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *