У Грузії протестують проти заморожування євроінтеграції
Фото: EPA
Литва вводить санкції проти 17 високопосадовців Грузії, повідомив 15 грудня в соцмережі X новий міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс.
“Литва підтримує народ Грузії і його європейську мрію. У координації з Естонією ми розширили список грузинських політиків, щодо яких введено санкції, додавши ще 17 осіб, включно із прем’єр-міністром Іраклієм Кобахідзе”, – написав він.
Литовський дипломат наголосив, що Вільнюс “не терпітиме насильства й утисків щодо мирних протестувальників, журналістів та опозиції”.
“Настав час для спільних дій на рівні Євросоюзу”, – вважає Будріс.
#Lithuania stands with the people of #Georgia & their European dream.
У координації з Естонією, ми розширювалися листи, які відповіли Георгійськими політиками до 17 більше окремих осіб, включаючи Prime Minister Irakli Kobakhidze.
We will not tolerate the violence&…
— Kęstutis Budrys (@BudrysKestutis) December 15, 2024
МЗС Естонії також проінформувало про розширення списку санкцій завдяки представникам влади Грузії.
“Міністр закордонних справ Маргус Цахкна підписав директиву, на підставі якої Естонія ввела санкції щодо ще 14 грузинських високопосадовців і суддів, зокрема прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе”, – ідеться в повідомленні.
Зовнішньополітичне відомство Естонії процитувало свого главу, який заявив, що “насильство, яке застосовує влада Грузії проти протестувальників, журналістів і лідерів опозиції, – неприйнятне, злочинне і суперечить правам людини”.
“Я закликаю всі країни Євросоюзу відреагувати на те, що відбувається у Грузії, і вжити конкретних заходів проти тих, хто застосовує невиправдану силу і жорстоке насильство проти народу Грузії й підриває демократію”, – заявив Цахкна.
У МЗС Естонії зазначили, що раніше країна ввела санкції щодо 11 членів керівної еліти й високопоставлених лідерів Грузії.
Контекст
Із 28 листопада у Грузії відбуваються мітинги проти заморожування євроінтеграції країни. Люди вийшли на вулиці після того, як прем’єр Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.
У Грузії затримували людей, використовували водомети і газ для розгону акцій протесту, є постраждалі від дій силовиків.
1 грудня Євросоюз засудив насильство проти грузинських мітингувальників і попередив, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції “матимуть прямі наслідки”. 16 грудня ЄС розгляне додаткові обмеження для керівного грузинського режиму на засіданні Ради із закордонних справ.
5 грудня санкції проти низки представників грузинської влади ввела Україна.
9 грудня Великобританія повідомила, що зупинить усі програми допомоги уряду Грузії й обмежить оборонну співпрацю і взаємодію із грузинським урядом.
30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічної співпраці із Грузією через антидемократичні дії керівної партії “Грузинська мрія”. 10 грудня спікер Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що Білий дім готує нові заходи у цьому напрямі.
14 грудня колегія виборників обрала президентом Грузії члена партії “Сила народу”, колишнього футболіста і депутата парламенту Грузії Михайла Кавелашвілі. Опозиція не визнає результатів голосування.
Джерело: gordonua.com