Кулеба заявив про “обнадійливі очікування” від саміту Євроради 1 лютого

Кулеба: Є прогрес щодо відкриття Європейського фонду миру
Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про прогрес у питаннях, які цікавлять Україну, під час підготовки позачергового саміту Європейської ради 1 лютого. Про це він сказав 27 січня на спільній пресконференції із главою МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом, яку транслювала пресслужба МЗС України у Facebook.

“У нас спільно є обнадійливі очікування від найближчого засідання Європейської Ради 1 лютого. Є прогрес щодо відкриття Європейського фонду миру, щодо якого ситуація була заблокована тривалий час через позицію окремих членів Європейського союзу. Але працюємо над розблокуванням і є обнадійливі кроки у цьому напрямі”, – сказав Кулеба.

Кулеба зазначив, що вони з литовським колегою також говорили про “класичний порядок денний” – Європейський союз, НАТО.

“Тут у нас підходи спільні, і Литва як член обох інституцій допомагає нам максимально на шляху до членства в них. Обговорювали питання заморожених активів, санкцій і всього того, що потребує дієвих рішень”, – додав міністр.

Також він подякував литовським дипломатам у Вашингтоні, які також працюють з обома партіями в Конгресі для того, щоб допомогти ухвалити необхідні рішення щодо допомоги Україні.

Контекст

Єврокомісія 20 червня 2023 року запропонувала створити Фонд допомоги Україні Ukraine Facility на 2024–2027 роки на €50 млрд у вигляді грантів і кредитів. У жовтні Європарламент вніс зміни до бюджету ЄС, щоб профінансувати цей фонд.

Фонд допомоги Україні створили за рішенням саміту лідерів ЄС у грудні 2023 року, проте затвердити виділення €50 млрд не змогли, оскільки рішення заблокувала Угорщина.

На початку лютого 2024 року відбудеться спецсаміт, на якому це питання обговорюватимуть знову, повідомив президент Євроради Шарль Мішель.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкличе вето на рішення ЄС про надання Україні фінансової допомоги в розмірі €50 млрд на позачерговому саміті 1 лютого, заявили в МЗС Фінляндії.

За даними Politico, лідери ЄС готові позбавити Угорщину права голосу, якщо Орбан і надалі блокуватиме виділення допомоги Україні.

26 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що всі країни ЄС попередньо погодилися виділити €50 млрд допомоги Україні.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *