Кулеба: Хто не вірить, що війна може прийти на територію НАТО, – читайте підручники історії і слухайте, що зараз говорить Путін

У Європі війна, зазначив Кулеба
Фото: mfa.gov.ua

Глава МЗС України Дмитро Кулеба запропонував прочитати підручники з історії скептикам імовірного нападу країни-агресора РФ на країни НАТО. Про це Кулеба 8 березня написав в Instagram.

“Я знаю, що це може звучати недипломатично чи образити когось, але у нас війна. В Європі війна. Або наші партнери зараз відкидають страх і нерішучість, долають свої внутрішні розбіжності та ухвалюють сильні рішення, які забезпечать усе необхідне для українського солдата вже зараз, або зрештою їм доведеться ухвалювати рішення іншого масштабу і трагічності для захисту й порятунку власних людей, міст і селищ, – наголосив Кулеба. – Хто не вірить, що війна може прийти на територію НАТО, – читайте підручники історії і слухайте, що говорить зараз російський диктатор [Володимир Путін]”.

Переглянути цей допис до Instagram

Повідомлення, поширення Dmytro Kuleba (@dmytro_kuleba)

Як вказав пресцентр МЗС, Кулеба 8 березня відвідав Литву, де провів переговори у п’ятисторонньому форматі з міністрами закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною, Латвії – Кріш’янісом Каріньшем, Литви – Габріелюсом Ландсбергісом та Франції – Стефаном Сежурне.

Основною темою переговорів, які відбулися як розвиток нещодавнього саміту в Парижі під головуванням президента Франції Еммануеля Макрона, стали практичні кроки щодо збільшення і прискорення військової підтримки України та спільного виробництва зброї і боєприпасів.

Зазначають, що Кулеба закликав партнерів України “усвідомити терміновість збільшення підтримки українських воїнів заради відновлення миру в Україні і всій Європі”.

Контекст

Німецьке видання Bild 12 липня 2023 року оприлюднило деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ проінформував, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі “тільки для службового користування” міноборони Німеччини докладно описує ймовірний “шлях до конфлікту” між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу і неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який “завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері”.

18 січня в НАТО заявили, що готові до ймовірного нападу Росії.

20 січня колишні військові начальники й експерти з безпеки розповіли британському виданню Daily Mail, як російський напад на Європу може розгорнутися до 2044 року. За їхніми прогнозами, наступний великий міжнародний конфлікт розпочнеться, найімовірніше, із масштабної кібератаки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *