Корнієнко припустив, коли Зеленський підпише новий закон про мобілізацію

Офісу президента потрібно приблизно два тижні, щоб законопроєкт підписали, вважає Корнієнко
Фото: Верховна Рада України / Facebook

У Верховній Раді України не зареєстровані постанови, які блокують підписання спікером ухваленого 11 квітня проєкту закону №10449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації і військового обліку”. Про це перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко сказав 12 квітня в ефірі національного телемарафону, який транслює “1+1”.

“Ми чекаємо ще один день ці постанови. За два попередні дні їх не було. І це добрий знак. Я думаю, що з понеділка спікер зможе його підписати, направити на підпис президенту. У президента буде два тижні, і я думаю, він затягувати не буде”, – сказав Корнієнко.

Він зазначив, що Офісу президента знадобиться певний час на експертизу ухваленого ВР документа, щоб переконатися в його законності перед підписанням главою держави.

“Оптимистично, за наступні два тижні його буде опубліковано і він набуде чинності, а далі потрібно відраховувати певні строки, тому що частина норм одразу діє, а деякі – за місяць”, – пояснив віцеспікер.

Корнієнко вважає, що військовозобов’язаним потрібно дочекатися набуття чинності документом і “не бігти” до ТЦК заздалегідь виконувати вимоги законопроєкту.

“Уся інфраструктура може бути не готова ще технічно, наприклад, кабінети, і так далі. Думаю, це швидко зараз робитиметься”, – додав він.

Контекст

Першу редакцію законопроєкту підготували 25 грудня 2023 року. Наприкінці березня 2024 року парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки завершив розгляд усіх 4269 поправок до законопроєкту про мобілізацію.

9 квітня комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відкинув положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію з ініціативи Сирського, його обіцяли розглянути окремо.

11 квітня український парламент ухвалив законопроєкт №10449 в цілому, його підтримало 283 парламентарі.

Народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко у коментарі hromadske заявив про порушення регламенту ВР під час розгляду правок до законопроєкту, що може призвести до постанов, які блокують підписання документа спікером. “Таблиця до другого читання цього законопроєкту має з’являтися за 10 днів, згідно з регламентом ВР. А з’явилася вона фактично за дві години до початку вчорашнього засідання… Якщо є чітке порушення регламенту, то народні депутати мають право подавати постанову про зупинення підписання. Думаю, що такі постанови можуть бути. Далі, поки вони не будуть провалені, спікер не зможе його підписати”, – пояснив депутат.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *