Кожен, хто допомагає Україні, обмежує терористичний потенціал Росії – справжній рятівник життя, саме таких лідерів пам’ятає історія – Зеленський

Зеленський навів Данію як приклад у допомозі Україні
Фото: president.gov.ua

Якби Україні всі країни допомагали так, як Данія, українці були б захищені від російського терору. Про це у зверненні за підсумками 22 березня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

“Провів кілька міжнародних зустрічей. Міністр оборони Данії – країни, що є одним із найпринциповіших наших партнерів. Якби кожен допомагав саме так принципово, вже вдалося б надійно захистити від російського терору життя нашої країни та людей. Ми обговорили сьогодні й наслідки сьогоднішньої російської атаки, і ситуацію в перспективі. Дуже цінуємо, що сьогодні разом з міністром оборони прибули керівники данських оборонних компаній”, – сказав Зеленський.

За словами президента, готують спільні проєкти і щодо дронів, і щодо артилерії, і щодо радіоелектронної боротьби.

“Сьогодні ж зустрівся із генеральним секретарем Ради Європи [Марією Пейчинович-Бурич]. Говорили, зокрема, про справедливу відповідальність російської держави за весь терор. Ми в Україні цінуємо міжнародні зусилля і щодо роботи реєстру збитків, і щодо всіх форм тиску на путінську систему, щоб зменшити й заблокувати її здатність знищувати життя. Кожен, хто допомагає Україні, кожен, хто обмежує терористичний і воєнний потенціал Росії, є справжнім рятівником життя. Історія завжди пам’ятає саме таких лідерів, саме вони здобувають для себе реальну повагу і зберігають моральне лідерство своїх країн”, – вважає він.

Контекст

США, країни ЄС та інші держави вперше ввели санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України 2014 року. У 2022-му, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели понад 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.

Країна-агресор РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути “абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор”.

Зокрема, російська корпорація “Конструкторское бюро машиностроения” (КБМ), яка виробляє “Іскандери” і “Кинджали”, й далі отримує комплектовання з Європи та інших країн за допомогою фірм-посередників, писали в жовтні російські ЗМІ.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, РФ використовує пральні машини, мікрохвильові печі не для прання та їжі, а щоб вмонтувати запчастини в ракети й убивати українців.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *