У Верховній Раді продовжують роботу над законопроєктом про мобілізацію
Фото: Верховна Рада України / Facebook
В оновленому законопроєкті про мобілізацію є чотири основні норми, серед них – демобілізація. Про це в ефірі “Радіо Свобода” розповів 7 березня народний депутат (“Батьківщина”), член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.
За його словами, з обмежень видалили блокування рахунків, тому що влада “може, у принципі, робити це нормативно-правовими актами Національного банку”. Також, попередньо, зняли обмеження щодо користування автотранспортом.
Усі інші обмеження, за словами депутата, підтримала робоча група, їх будуть розглядати на комітеті.
Івченко назвав чотири основні речі, які зараз обговорюють у законопроєкті, – це демобілізація загалом, демобілізація законом або рішенням ставки, питання щодо доглядачів за людьми з інвалідністю, електронний кабінет і повістка електронною поштою.
Контекст
5 грудня 2023 року Кабмін подав у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку призову за мобілізацією із 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав. Омбудсмен України Дмитро Лубінець критикував цей проєкт закону, він звертав увагу на те, що в ньому є норми, які суперечать Конституції України.
11 січня 2024 року Рада повернула законопроєкт на доопрацювання. 30 січня Кабмін подав у Раду оновлений документ. Видання “ГОРДОН” докладно писало, що в ньому передбачено.
Нардепка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар повідомляла, що комітет ВР із питань антикорупційної політики визнав новий законопроєкт таким, що містить корупційні ризики.
7 лютого Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
26 лютого нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк заявив, що до другого читання нардепи подали 4195 поправок до законопроєкту.
Джерело: gordonua.com