Із законопроєкту про мобілізацію прибрали вже погоджені доплати “за особливості служби” й разову – для передової

Новий закон про мобілізацію не передбачає додаткових виплат тим, хто воює на передовій, заявив Гончаренко
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 9 квітня прибрав положення про додаткові виплати українським військовослужбовцям як у тилу, так і на фронті з фінального тексту законопроєкту про мобілізацію, який Рада 10 квітня почне розглядати у другому читанні. Про це у Telegram повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

“Прибрали в остаточній редакції навіть ці норми, умовні бонуси для військових, додати десятки [10 тис. грн за особливості проходження служби] та сімдесятки [70 тис. грн] “на нулі” [учасникам боїв на фронті]”, – заявив Гончаренко.

Нардеп розповів також, що у фінальному тексті документа передбачено обмеження консульських послуг для чоловіків віком від 18 до 60 років без військово-облікових документів.

Також ухилянтам планують обмежити право на керування транспортними засобами на вимогу ТЦК, додав він.

Гончаренко наголосив, що у законопроєкті залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також про демобілізацію у зв’язку зі звільненням із полону (якщо військовослужбовці не виявили бажання продовжувати військову службу).

Особи, які дістали інвалідність II–III групи після 24 лютого 2022 року (крім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби. Визнані обмежено придатними зобов’язані повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.

Нардеп зазначив також, що військовослужбовці у разі укладання першого контракту дістануть право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

“Закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи”, – зазначив Гончаренко.

Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко у Telegram звертає увагу на те, що мотиваційні норми, тобто додаткові виплати, у тому числі одноразова виплата 70 тис. для воюючих “на нулі”, було попередньо схвалено, але з фінального документа їх прибрали.

Нардепка повідомила, що комітет нацбезпеки завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію та ухвалив рішення рекомендувати ухвалити його в цілому. За – 13, утрималися – п’ятеро членів комітету.

“Згідно зі зверненням головкома [ЗСУ Олександра Сирського] та міністра оборони [України Рустема Умєрова] на уряд, який оперативно звернувся на голову ВР [Руслана] Стефанчука, що дало йому підстави звернутися до комітету, більшістю голосів знято з розгляду норму про звільнення з військової служби через 36 місяців”, – написала Геращенко з посиланням на членкиню комітету, нардепку Ірину Фріз.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Уже понад три місяці (із 25 грудня 2023 року – дня подання першої редакції) Рада не може ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

Наприкінці березня 2024 року парламентський комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки завершив розгляд усіх 4269 правок до законопроєкту про мобілізацію. Його внесуть у Раду 10 квітня, повідомив Гончаренко.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *