“Я думаю про цю заміну”. Зеленський прокоментував чутки про звільнення Залужного

Зеленський: Я розмірковую над цією заміною, але не можна сказати, що тут ми замінили одну людину
Фото: EPA

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що розмірковує замінити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це Зеленський сказав 3 лютого в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1.

Відповідаючи на запитання про ймовірну відставку Залужного, Зеленський сказав, що “це питання, яке стосується людей, які мають керувати Україною” і, “безумовно, потрібне перезавантаження, новий початок”.

Він додав, що йдеться не лише про заміну однієї людини, а про оновлення цілого напряму керівництва країни: “Коли ми говоримо про це, я маю на увазі ротацію цілої низки державних лідерів, не тільки в одному секторі, такому як військовий”.

“Я розмірковую над цією заміною, але не можна сказати, що тут ми замінили одну людину”, – підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що, “якщо ми хочемо перемогти, ми повинні штовхати всіх в одному напрямку, переконані в перемозі, ми не можемо зневіритися, опустити руки, ми повинні мати правильні позитивні енергії… Тому я говорю про перезавантаження, про заміну, я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а напряму керівництва країною”.

Контекст

Залужний 1 листопада 2023 року опублікував на американському сайті The Economist колонку та дев’ятисторінкове есе, присвячене ситуації, яка склалася на фронті в Україні станом на сьогодні. У статті Залужного йдеться про те, що війна на нинішньому етапі “поступово переходить у позиційну форму”, а затяжна війна “створює величезні ризики” для України. За оцінкою головнокомандувача ЗСУ, зараз рівень технологічного розвитку обох сторін такий, що для того, щоб “вийти із глухого кута”, потрібно щось принципово нове, що змінило б ситуацію так само, як свого часу винахід пороху.

Після публікацій Залужного у The Economist у ЗМІ з’явилися повідомлення про нібито розкол в українському керівництві.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк 5 грудня в ефірі телемарафону на каналі “Рада” заявив, що немає підстав говорити про звільнення Залужного. 12 грудня міністр оборони України Рустем Умєров спростував, що Залужного планують замінити.

29 січня 2024 року деякі Telegram-канали і ЗМІ з посиланням на власні джерела знову почали поширювати чутки про нібито звільнення Залужного.

Прессекретар президента Сергій Никифоров у коментарі “Українській правді” спростував інформацію про звільнення головнокомандувача ЗСУ. “На запитання, чи звільняв президент Залужного, речник відповів: “Точно ні. Президент не звільняв головкома”, – написав ЗМІ. У коментарі “Суспільному” Никифоров додав: “Немає предмета розмови, не було звільнення, я більше нічого сказати не можу”.

1 лютого на сайті CNN вийшла стаття Залужного, у якій він перерахував чинники, що впливають на ситуацію на полі бою в Україні. На думку головнокомандувача ЗСУ, безпілотники й новітнє озброєння – чи не єдиний інструмент виходу з невигідної для України позиційної війни з РФ. Щоб перемогти противника, сили оборони України мають бути більш мобільними в тактиці та засобах, а також використовувати унікальний досвід ведення бойових дій, наголосив Залужний. Він вважає, що Україні потрібно завдавати масованих ударів по критичній інфраструктурі РФ без застосування ракет та авіації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *