Глава міноборони Італії вважає, що скеровування західних військ в Україну “закриє шлях до дипломатії”

Італія й далі надає підтримку Україні, зазначив Крозетто
Фото: EPA

Італія не підтримує ідеї про скерування західних військ в Україну. Про це в інтерв’ю La Stampa, опублікованому 10 березня, заявив міністр оборони Італії Ґвідо Крозетто.

26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не відкидає скерування західних військ в Україну. “Ми зробимо все необхідне, щоб [країна-агресор] Росія не змогла виграти цю війну”, – наголосив він.

На думку глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, присутність військ НАТО в Україні “не є немислимою”. 8 березня він заявив, що війська Альянсу вже перебувають в Україні. Водночас Сікорський не уточнив завдання і функції цих солдатів.

“Франція і Польща не можуть говорити від імені НАТО, який від початку формально й добровільно не втручався в конфлікт. Скерування військ у Київ означає крок до односторонньої ескалації, яка закриє шлях до дипломатії”, – підкреслив Крозетто в інтерв’ю La Stampa.

Він додав, що Італія й далі надає підтримку Україні. Водночас Крозетто висловив погляд, що треба подумати про те, як допомогти повернути їй території та безпеку, “активізувавши дипломатичні канали з більшою силою”.

Контекст

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, коментуючи слова Макрона про ймовірне скерування військ в Україну, зазначив 27 лютого, що не йдеться про “ведення війни проти Росії”. “Нічого не відкидати – це не ескалація”, – наголосив він.

Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, “зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде”.

Путін у посланні до Федеральних зборів 29 лютого пригрозив “трагічними наслідками” західним державам, які вирішать скерувати в Україну свої війська. “Вони мають розуміти, що в нас теж є зброя, яка може вражати цілі на їхній території”, – сказав президент країни-окупанта.

Того самого дня Макрон зазначив, що всі його слова на конференції щодо повномасштабної російської агресії проти України були “продуманими і виваженими”.

7 березня Макрон на зустрічі з опозицією, як писала La Depeche, заявив, що французька підтримка України не має обмежень і “червоних ліній”.

Питання про скерування французьких військ в Україну наразі не стоїть, зазначив Лекорню 8 березня. Він підкреслив, що Макрон, коли говорив про ймовірність скерування західних військ в Україну, не висловлювався на користь “спільної війни”. Французькі ЗМІ писали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі прориву росіян на Київ чи Одесу.

8 березня міністр закордонних справ Польщі Сікорський заявив, що війська країн – членів НАТО вже перебувають в Україні.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *