Глава міноборони Італії побачив “важливі сигнали” від РФ та України щодо мирних переговорів. Зеленський відреагував

Зеленський прокоментував імовірність переговорів із РФ
Фото: EPA

Міністр оборони Італії Ґвідо Крозетто заявив парламенту 10 січня, що настав час дипломатії прокласти шлях до миру між Росією та Україною. Про це пише Reuters.

Він зазначив, що український контрнаступ 2023 року не дав бажаного результату і до воєнної ситуації потрібно ставитися реалістично. За словами Крозетто, жорстка підтримка Києва з боку Заходу має вирішальне значення для забезпечення серйозних переговорів.

“Здається, настав час для гострої дипломатії поряд із військовою підтримкою, оскільки з обох боків надходить низка важливих сигналів”, – сказав міністр.

На його думку, Росія поступово демонструє готовність вести переговори й захищати свою економіку, тоді як позиція України “здається менш безкомпромісною, ніж раніше”.

Крозетто додав, що будь-які мирні переговори мають чітко визнавати агресію Росії проти України в лютому 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив на зустрічі з журналістами за результатами переговорів із президентом Естонії Аларом Карісом, що жодних розмов з Італією щодо мирних переговорів України та РФ не було, повідомляє “Укрінформ”.

Президент зазначив, що всі воєнні плани України вирішують у кабінетах України й на користь України.

Контекст

30 вересня 2022 року Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним це неможливо. “Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом”, – сказав він. Зеленський ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатують “неможливість проведення переговорів із Путіним”.

23 грудня 2023 року у виданні The New York Times вийшов матеріал, у якому йдеться про те, що Путін “надсилає сигнали” Заходу про готовність до припинення вогню у війні проти України, яке передбачатиме заморожування бойових дій на нинішній лінії зіткнення.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України вважають, що поява таких матеріалів свідчить про те, що у Кремлі хотіли б закінчити вторгнення в Україну якнайшвидше, але наголосили, що Україна не згодна заморозити війну на умовах Путіна.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *