Британський прем’єр їде до Києва з новим пакетом допомоги. Він укладе із Зеленським угоду про гарантії безпеки

Сунак і Зеленський підпишуть історичну угоду про гарантії безпеки
Фото: EPA (архів)

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак у п’ятницю, 12 січня, приїде до України. Про це повідомили на сайті уряду Великобританії.

Зазначено, що британський прем’єр відвідає Київ, “щоб презентувати новий великий пакет підтримки й підтвердити тісне партнерство Великобританії та України”.

Також Сунак збільшить військове фінансування України наступного фінансового року до £2,5 млрд (майже $3,2 млрд), що на £200 млн більше, ніж у попередні два роки.

“Фінансування допоможе використати найкращі британські військові знання та оборонне виробництво, щоб забезпечити перемогу України на полі бою, зокрема в таких важливих галузях, як ракети великої дальності, протиповітряна оборона, артилерійські боєприпаси й морська безпека”, – зазначено в повідомленні.

Як пояснили в уряді, щонайменше £200 млн із цих коштів буде витрачено на термінову закупівлю і виробництво тисяч військових дронів для України, включно з розвідувальними, ударними й морськими дронами. За оцінкою Сполученого Королівства, це буде “найбільше постачання дронів в Україну з будь-якої країни”. Очікують, що більшість дронів вироблятимуть у Великобританії, але британське міноборони працюватиме з міжнародними партнерами, щоб значно збільшити кількість дронів.

Крім того, планують, що під час візиту Сунак і Зеленський підпишуть історичну угоду між Великобританією та Україною щодо співпраці у сфері безпеки.

“Країни “Великої сімки” домовилися надати Україні двосторонні гарантії безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі минулого року. Великобританія – перша країна, яка укладе остаточну угоду. Вона має на меті стати першим кроком у розвитку непохитного столітнього партнерства між Україною та Великобританією”, – заявили в уряді.

Цей документ формалізує перелік підтримки, яку Великобританія вже надала і далі надаватиме Україні у сфері безпеки, включно з обміном розвідданими, кібербезпекою, медичною і військовою підготовкою, а також оборонно-промисловим співробітництвом. Він також зобов’яже Великобританію консультуватися з Україною в разі, якщо та коли-небудь знову зазнає нападу з боку Росії, і надавати “швидку і постійну” допомогу для її захисту.

Сунак зазначив, що Україна й далі бореться з російським вторгненням, “непохитна у своїй рішучості захистити свою країну і принципи свободи та демократії”.

“Я тут сьогодні з одним посланням: Великобританія теж не захитається. Ми підтримаємо Україну і в найтемніші години, і в кращі часи. Великобританія вже є одним із найближчих партнерів України, тому що ми визнаємо, що їхня безпека – це наша безпека. Сьогодні ми йдемо далі – збільшуємо нашу військову допомогу, постачаємо тисячі новітніх дронів і підписуємо нову історичну Угоду про безпеку, щоб надати Україні гарантії, необхідні їй на довгострокову перспективу”, – цитує прем’єра сайт британського уряду.

Контекст

Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову і гуманітарну допомогу.

Згідно з даними бібліотеки Палати громад Великобританії станом на жовтень 2023 року, Сполучене Королівство надало Україні військову допомогу на £4,6 млрд (зокрема 2022 року – на £2,3 млрд). Серед іншого Великобританія організувала програму підготовки українських військових, навчання українських льотчиків на сучасних винищувачах, надає Україні далекобійні ракети.

Загальна військова, гуманітарна й економічна підтримка України Великобританією, за даними уряду Сполученого Королівства станом на початок грудня, була £9,3 млрд.

Глава Мінстратегпрому України Олександр Камишін анонсував спільне з британською компанією виробництво гаубиць 2024 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *