FT: Україна через посередників отримала від Сербії боєприпасів на €800 млн

Вучич зазначив, що навіть якщо він і знає, куди зрештою потрапляють сербські боєприпаси, це не його справа
Фото: EPA

Із моменту повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ у лютому 2022 року експорт боєприпасів із Сербії, які надійшли в Україну через треті сторони, сягнув приблизно €800 млн. Про це 22 червня написала Financial Times.

Цю цифру назвав загалом точною президент Сербії Александр Вучич.

Він зазначив, що Сербія не може експортувати боєприпаси в Україну або Росію, але у країни “було багато контрактів з американцями, іспанцями, чехами й іншими”.

Вучич наголосив, що навіть якщо він знає, куди зрештою потрапляють боєприпаси, це не його справа. Як зазначив сербський президент, це “частина економічного відродження” країни і це важливо для Белграда.

Водночас Вучич додав, що в Сербії “є друзі в Києві й у Москві”.

Відповідаючи на запитання, чи є коректною сума експорту боєприпасів у розмірі €800 млн, Вучич сказав, що це не за один рік, а “можливо, за два чи три роки, щось таке”.

Контекст

Сербія неодноразово засуджувала повномасштабне вторгнення країни-агресора Росії в Україну в ООН та на інших міжнародних майданчиках, але відмовлялася приєднатися до міжнародних санкцій проти РФ, написало Reuters. У МЗС України у квітні 2022 року висловлювали розчарування через це.

У березні 2023 року Вучич заявляв, що Сербія не передавала ані Україні, ані Росії жодної сербської зброї чи боєприпасів, її цитує Danas.

Із 2022 року Вучич тричі зустрічався із президентом України Володимиром Зеленським на міжнародних форумах за кордоном, востаннє – на полях саміту Україна – Південно-Східна Європа в Тирані (Албанія) 28 лютого.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *