Для планування військових операцій командиру потрібні ресурси, а військова допомога Україні надходить по краплях – Климпуш-Цинцадзе

Климпуш-Цинцадзе наголосила на необхідності збільшити постачання зброї Україні
Фото: Ivanna Klympush-Tsintsadze / Facebook

Українським військовим для планування успішних операцій потрібно більше ресурсів, заявила 23 жовтня на спецподії Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка Open Ukraine, голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Про це зайшла мова у зв’язку зі зверненням американського аналітичного центру Atlantic Council до президента США із проханням надати Україні достатню військову допомогу, щоб Україна не лише не програла, але й перемогла у війні з країною-агресором Росією.

“Будь-який військовий командир, коли він планує успішну якусь військову операцію, повинен мати всі необхідні ресурси під рукою. І це якраз важливо, тому що наші військові командувачі не мають цього в цей період часу досить, що не дає можливості ефективно планувати контрнаступ, протиповітряну оборону”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що “ця військова підтримка до України доходить по краплях”.

“Я наголошую на необхідності збільшення кількості, якості і строків постачання зброї Україні на всіх дипломатичних зустрічах, коли є така можливість”, – зявила Климпуш-Цинцадзе.

Контекст

США надають допомогу Україні переважно за системою “президентського скорочення” запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах USAI у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати в разі потреби.

За даними Пентагону станом на 11 жовтня, США виділили Україні понад $44,5 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента США Джо Байдена, включно із $43,9 млрд від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

ЗМІ повідомляли, що США можуть виділити кошти для додаткової допомоги Україні за програмою грантів Держдепу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *