Для підготовки до ймовірної війни з Росією в НАТО є два-три роки – головнокомандувач армії Норвегії

Крістофферсен зазначив, що Росії знадобиться менше часу на відновлення, ніж прогнозували раніше
Фото: ЕРА

Країна-агресор Росія буде здатна воювати з НАТО за два-три роки. Таку думку в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 3 червня, висловив головнокомандувач збройних сил Норвегії Ейрік Крістофферсен.

Саме два-три роки потрібно Альянсу, щоб підготуватися до протистояння із країною-агресором, вважає він.

Крістофферсен зазначив, що раніше говорили про 10 років, які потрібні для підготовки до протистояння з РФ, але промислова база, котру має країна-агресор, свідчить, що їй знадобиться менше часу на відновлення.

Головнокомандувач норвезької армії наголосив, що відновлювати свої сили НАТО варто одночасно з підтримкою України, яка протистоїть повномасштабній російській агресії.

“Нам треба пришвидшитися”, – заявив він.

Крістофферсен висловив задоволення довгостроковими видатками і сказав про деякі проблеми в Норвегії, зокрема, що більшу частину інвестицій в оборону спрямують у райони, звідки виїжджають люди, а також про відсутність виробничих потужностей і “не призначену для ухвалення швидких рішень” систему закупівель.

Контекст

Bild 12 липня 2023 року оприлюднила деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У плані детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати 32 держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

14 січня 2024 року Bild із посиланням на секретний документ поінформувала, що в НАТО готуються до ймовірного нападу країни-агресора Росії на східний фланг. У документі “тільки для службового користування” міноборони Німеччини докладно описує ймовірний “шлях до конфлікту” між РФ і НАТО, кульмінацією якого буде розміщення сотень тисяч солдатів Альянсу й неминучий початок війни влітку 2025 року. У НАТО, коментуючи публікацію Bild, заявили, що документ є навчальним сценарієм, який “завжди є уявною ситуацією для перевірки військового потенціалу в тій чи іншій сфері”.

Міністри оборони Естонії, Латвії й Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією і Білоруссю.

Агресію РФ проти країн Балтії прогнозував у квітні й президент України Володимир Зеленський. Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявив в інтерв’ю The Economist 2 травня, що, якщо РФ наважиться розв’язати війну, “росіяни візьмуть країни Балтії за сім днів”. Водночас період реакції НАТО становить 10 днів, стверджує він.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *