Джонсон заявив, що ніхто не змусить Палату представників ухвалити законопроєкт із допомогою Україні, і згадав про День святого Валентина

У День святого Валентина потрібно “виявити трохи любові” до американців і вжити заходів для посилення безпеки кордону, закликав Джонсон
Фото: EPA

Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив на пресконференції 14 лютого, що ніхто не змусить республіканців у нижній палаті Конгресу США підтримати законопроєкт, у який, зокрема, входить  допомога Україні, без статей про безпеку американського кордону. Відеозапис опубліковано на YouTube-каналі Guardian News.

13 лютого Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт із допомогою Україні, Ізраїлю і Тайваню. Його має затвердити нижня палата Конгресу.

“Палату представників, очолювану республіканцями, не змусять ухвалити законопроєкт про допомогу іноземним державам, який викликав опір більшості сенаторів-республіканців і який не дає нічого для безпеки нашого кордону”, – заявив її спікер.

Далі Джонсон згадав про День святого Валентина, який святкують 14 лютого, наголосивши, що цього дня потрібно “виявити трохи любові” до американців і вжити заходів для посилення безпеки кордону.

За словами Джонсона, республіканці у Палаті представників і далі”керуватимуть з огляду на американські інтереси”.

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. 5 лютого 2024 року Сенат США презентував документ, у ньому загальна сума коштів, які виділяють, становила $118 млрд, із них Україні було передбачено $60 млрд. Але в підсумку частина республіканців назвала двопартійну угоду мертвою і заявила, що шансів ухвалити цей законопроєкт немає. Саботувати угоду республіканців закликав і експрезидент Дональд Трамп, він сказав, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги у жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявив, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Сенат не підтримав цього законопроєкту. Також у верхній палаті Конгресу провалили голосування щодо законопроєкту, який передбачав надання допомоги лише Ізраїлю.

8 лютого Сенат підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його зрештою й ухвалили.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *