Ціна на електроенергію в Україні залишиться незмінною до кінця жовтня – Міненерго

Фіксована ціна залишиться для індивідуальних і колективних побутових споживачів
Фото: Група ДТЕК / Facebook

Кабінет Міністрів України продовжив мораторій на подорожчання електрики до 31 жовтня. Про це 29 квітня повідомляє сайт Міністерства енергетики.

Кабмін продовжив дію “Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”.

Він має на увазі, що залишиться єдина фіксована ціна на світло для індивідуальних і колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт-год. “Нічний тариф” для споживачів зі встановленим двозонним лічильником також залишається чинним, ідеться в повідомленні.

Контекст

В Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду й опалення, але він не стосується електроенергії, холодної води та інших послуг. Із 31 травня 2024 року тариф на світло сягає 4,32 грн/кВт-год. Власники двозонних лічильників можуть платити за електроенергію удвічі менше в нічний час. Із 23.00 до 7.00 тариф становить 2,16 грн/кВт-год. Тоді Міненерго повідомляло, що строк дії нового тарифу – не менше ніж рік, до 30 квітня 2025 року.

7 січня член комітету парламенту з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомив, що зараз немає потреби підвищувати тарифи на електроенергію. “Зараз ринкова ціна на електроенергію сягає 7–8 грн/кВт-год, і державні енергокомпанії частково недоотримують прибуток, але вони продають електроенергію на ринку для приватних і державних компаній, тому цих грошей вистачає, щоб покрити собівартість і отримати прибуток”, – сказав Нагорняк.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко 8 січня заявив, що влітку в Україні планують підвищити тариф на електроенергію. За його даними, з 1 червня ціна електроенергії могла зрости до 6,7 грн/кВт-год, а за кілька років – до 9 грн/кВт-год. У Міненерго запевнили, що це дезінформація.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *