Боррель про війну в Україні: Ми не бачимо світла в кінці тунелю

Боррель визнав, що санкції не позбавили РФ можливості наступати
Фото: ЕРА

Інтенсивність бойових дій під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну не дає змоги робити позитивні прогнози про кінець війни. Про це високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель сказав, виступаючи на інвестиційному форумі ЄС – Центральна Азія у Брюсселі. Текст дипломатична служба Євросоюзу опублікувала 29 січня.

За словами Борреля, незважаючи на “суттєві санкції проти Росії, які значно послабили її воєнну машину”, вона зберегла ресурси для агресії й протистояння в Україні триває.

“Інтенсивність бойових дій зростає, і ми не бачимо світла в кінці тунелю”, – заявив глава європейської дипломатії.

Боррель вважає, що суверенітет і незалежність, територіальна цілісність будь-якої країни мають бути незаперечними.

“Ми маємо уникати повернення у світ, де “сила має право” і де могутні країни можуть змінювати кордони в односторонньому порядку”, – ідеться в тексті його промови.

Він закликав партнерів по Євросоюзу до більшої координації у впровадженні заходів проти агресора, зазначивши, що ЄС “уважно стежить” за торгівлею між єврозоною, країнами Центральної Азії та Росією.

“Ми намагаємося проаналізувати, які механізми дають змогу обходити санкції, і маємо розширювати нашу співпрацю в цьому напрямі”, – додав представник ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *